Akhisar’da engelliler için akü şarj istasyonu

06 Aralık 2015 Pazar, 16:48

MANİSA’nın Akhisar ilçesinde, beş ayrı noktaya engellilerin akülü tekerlekli sandalyelerini ücretsiz olarak şarj edebilecekleri istasyonlar kuruldu. Bu istasyonlarda cep telefonlarının da şarj edilebileceği bildirildi.

Akhisar Kent Konseyi Engelli Meclisi’nin engeliler için hazırladığı “Şarj İstasyonu Projesi” belediye tarafından hayata geçirildi. Proje kapsamında Şehit Teğmen Necdi Şentürk Merkez Parkı’ndaki Şehir Gazinosu yanına, Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi’ndeki Hükümet Konağı yanına, Reşatbey Mahallesi’ndeki İlhan Ayverdi Mahalle Konağı yanına, Engelliler Biz Cafe ve Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet Gazinosu yanına birer şarj istayonu kuruldu.

Şarj istasyonlarını gezip, incelemede bulunan AK Partili Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, “Bu projeyi özellikle Dünya Engelliler Günü Haftası içinde gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Engelli yurttaşlarımızı hayatın içinde olmalarına her açıdan yardımcı olmak için elimizden geldiğince çaba sarf ediyoruz. Kent Konseyi Engelli Meclisi üyeleri ile, şehrimizde bulunan dernek ve rehabilitasyon merkezleri ile birlikte, engelli vatandaşlarımızın toplum içinde yaşadıkları zorlukları ortadan kaldırmak için belediye olarak görevlerimizi biliyoruz ve yanlarındayız” dedi.

“TOPLUMUN İÇİNDE OLACAĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ”

Kent Konseyi Engelli Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı Yeliz Dedeoğlu da, “Yola çıkıyoruz tekerlekli sandalyemizin şarjı bittiği anda çok zor durumda kalıyoruz. Özellikle yaz günlerinde şehrimizin biraz dışında olan Kültür Park ve Gölet Alanı’dan dönüşümüz büyük zorluk içinde oluyordu. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin beş rampalı şehir için ulaşım aracı ve Akhisar Belediyesi’nin yaptırdığı şarj istasyonları ile hayatımız biraz daha kolaylaşırken evimizin dışında, toplumun içinde olacağımız için mutluyuz” diye konuştu.

Engelliler, cep telefonlaraını da şarj edilebilecekleri bu istasyonlardan ücretsiz yararlanabilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir