Akhisar’da ameliyat mikroskobuyla ameliyat

03 Mayıs 2017 Çarşamba, 14:06

MANİSA’nın Akhisar ilçesindeki Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’nde ameliyat mikroskobuyla beyin cerrahi ameliyatları yapılmaya başlandı.

Türkiye’de sayılı hastanede bulunan son teknoloji beyin cerrahisi ameliyat mikroskobu Manisa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Ayhan Korkmaz ve Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Erol Karaca’nın katkıları ile hastane bünyesine kazandırıldı. Mevcut mikroskop sayesinde özellikle beyin, bel ve boyun fıtığı, omurilik ve sinir ameliyatlarında dokuların büyütülerek 3 boyutlu gözlemlendiğini anlatan Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tolga Oğuz, milimetrik alanlarda çalışma imkanı sunan mikrocerrahi yöntemini başarılı bir şekilde uyguladıklarını ifade etti. Mikrocerrahi yöntemle operasyonların daha küçük ameliyat kesilerinden hassas ve güvenli bir şekilde yüksek başarı oranı ile gerçekleştirildiğini anlatan Oğuz, “Hastalarımız daha hızlı bir şekilde iyileşip günlük hayatlarına kısa sürede dönebilmektedir. Hastalarımıza en son teknoloji ürünü modern tıbbi ekipmanlar ile hizmet sunabilmenin gururunu yaşıyoruz. Yeni tıbbi cihazımızın hastanemize Akhisar ve çevre halkına hayırlı olmasını temenni eder sağlıklı ve mutlu günler dileriz” dedi.

Gelişen teknoloji ile birlikte ameliyat mikroskobunun beyin ve sinir cerrahisi ameliyatlarının vazgeçilmez bir parçası haline geldiğini ifade eden Hastane Başhekimi Op. Dr. Erol Karaca ise Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’nin şu anda B rolünde bir hastane olarak hizmet verdiğini ifade etti. Karaca, “Amacımız bu kategoriyi gerekli uzman ve teknoloji desteğini de sağlayarak kısa sürede A grubuna çıkarmak, Akhisar ve bölge halkına il düzeyinde bir hastane kategorisinde hizmet sunmak” dedi.

Diğer Haberler

Sizde yorum yapın..