Ahmetli’ye yeni yıl müjdesi

28 Aralık 2017 Perşembe, 16:37

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe girişlerinde başlatılan köprülü kavşak çalışmalarında sıra Ahmetli’ye geldi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ahmetli Köprülü Kavşak projesini ilçeye kazandırmak için gün sayıyor. Bu kapsamda 13 Ekim 2017 tarihinde ihalesi yapılan projenin; 06 Aralık 2017 tarihinde sözleşmesi imzalandı. 11 Aralık 2017 tarihinde de yüklenici firma olan Barankaya İnşaat firmasına yer teslimi yapıldı. Proje, 180 iş gününde tamamlanacak. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Ahmetli Köprülü Kavşak Projesinin son durumu hakkında bilgiler verdi. Gençoğlu, “Saha çalışmalarına başlanmak üzere İzmir-Ankara trafiğinin yönlendirileceği geçici sirkülasyon projeleri hazırlanıp Karayolları Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğünce onaylatılarak geçici servis yolları trafiğe hazır hale getirilecek olup; şantiyenin kurulması ve mobilizasyon çalışmaları devam etmektedir” dedi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Ahmetli Köprülü Kavşak Projesinin detaylarını da açıkladı. Gençoğlu, “Ahmetli ilçesinde projesi yapılan yolda 3,2 kilometre uzunluğunda sıcak asfaltlama çalışması yapılacaktır. Yol projesine dahil 720 metre uzunluğunda toprakarme duvar 6,2 metre yüksekliğe kadar, sonrasında 9,23 metre yüksekliğe kadar 214 metre uzunluğunda sanat yapısı ile birlikte toplam proje uzunluğu 935 metre mevcut İzmir-Ankara karayolu üste alınmıştır. Sanat yapısında 6 aksın her birinde 24 adet olmak üzere boyları 10 metre ile 13 metre arasında değişen toplam 144 adet fore kazık ile zemin iyileştirmesi yapılacaktır. Ayrıca mevcut dere geçiş köprüsü yıkılıp boyu 20 metre olan 100 adet fore kazık ile zemin iyileştirmesi yapılarak yeni dere geçiş köprüsü yapılacaktır” diye konuştu. Gençoğlu, 16 milyon Türk Lirası’na mal olacak projenin ilçe halkına hayırlı olmasını diledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir