Ahmetli İmam Hatip Lisesi’ne kavuştu

11 Kasım 2014 Salı, 12:55

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş Ahmetli’de yapımı tamamlanan ve eğitime açılan Ahmetli İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti. Belediye Başkanı Ahmet Alhan, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Karakaya, İlçe milli Eğitim Müdürü Turgut Türe de ziyarette hazır bulundular.
Sınıfları gezen ve öğrenci ve öğretmenleri ziyaret ederek taleplerini dinleyen Dr. Muzaffer Yurttaş “Ben de sizler gibi 1985 yılı Turgutlu İmam Hatip Lisesi mezunuyum. Bu ülkenin üzerinden 28 Şubat Postmodern Darbe Döneminde bir silindir geçti ve herkese büyük zulümler ve haksızlıklar yapıldı. Hafızalarımızı yoklarsak neler yaşadığımızı çok iyi anımsayacaksınız. İmam Hatip Liseleri bahane edilerek, bütün meslek liseleriyle birlikte meslek liselerinin orta kısımları kapatıldı. Kuran Kursları kapatılmak istendi. İlkokul 5. Sınıfı bitirmeyen çocuklarımız Kuran Kurslarına alınmadı. Çocuklarınızı bale kursuna gönderebilirsiniz ama Kuran öğrenmeye göndermek yasak denildi. Bu ülkede inancından dolayı başlarını örten kızlarımız öz yurdunda garip, öz vatanında parya ilan edildi. Anaların, babalarını ve vatanlarını bırakıp başka ülkelere okumaya gittiler. İma Hatip ve meslek liselerinin karşısına katsayı engeli kondu. Ne zulümler yapıldı bu kardeşlerimize ne zulümler. İmam Hatipliyim demekten korkar hale geldi kardeşlerimiz. Tek partili dönemde insanlarımız Kuranı Kerimi saklanarak, gizlenerek ve korkarak okudular” dedi.

Tarih bu kadroları şükranla anacaktır!

AK Parti Manisa milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş “1000 yıl sürecek denilen bu dönem 15 yılda tarihin tozlu raflarına gömüldü. Bu ülkeye zulmedenleri kimse hatırlamıyor ve hayırla anmıyor. Milletin inancına, giyimine sınır koymaya çalışanlar tarihin tozlu sayfalarında kaybolup gitmiştir. Ne adları, ne sanları ne rütbeleri kalmıştır, hepsi unutuldu. Bu millet kendine hizmet edenleri ise asla unutmayacaktır. Geçtiğimiz yıl 444 diye kodladığımız eğitim sistemiyle birlikte imam hatip liselerinin orta kısımları tekrar açıldı. Manisa’mızda dört ilçemizde, Ahmetli, Gölmarmara, Saruhanlı ve Köprübaşı’nda İmam Hatip Lisesi yoktu. 4+4+4 eğitim sistem birlikte Manisa’mızın her ilçesinde İmam Hatip Ortaokulu’nu açtık. Kesilen sakal yerinden daha gür biter. Manisa’nın tüm ilçelerine imam hatip ortaokullarını bu vesileyle açmış olduk. İmam Hatip okullarını bu milletin gönüllüleri inşaa etmiştir ve hep okullarına sahip çıkmıştır. İmam Hatip liselerini açan, Kuranı Kerimi seçmeli ders olarak koyan bu kadroları tarih hep şükranla anacaktır. Tüm okullarımızın altyapısını, yurtlarını, teknolojik donanımını yeniden inşa edeceğiz. Hafızlık kurumuna da sahip çıkmalıyız. ” açıklamasında bulundu.
AK parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş “Ahmetli’de İmam Hatip Lisemiz yoktu. İki yıl önce İmam Hatip Ortaokulunu açtık. Ama okul binası olmadığı için bir camide Kuran Kursu bünyesinde eğitime başladılar. Özel İdareden yatırıma alıp binaya başladık. 12 derslik yeni bir okul yaptık ve bu eğitim yılında hizmete açtık. Ayrıca bu eğitim ve öğretim yılında Ahmetli’de İmam Hatip Lisesi’nin de açılışını gerçekleştirdik. Okulun arsasını bağışlayan hayırsever Hüseyin Çancı şimdi okulun yanına bir cami yaptıracağını ifade etti. Kendisine teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun. Okulumuz eğitim camiası ve Ahmetli ilçemize hayırlı olsun” dedi.
Belediye başkanı Ahmet Alhan, okulun çevre düzenlemesini yapacağını ve ağaçlandıracağını, okul bahçesine öğrencilerin talebi olan bir basketbol ve voleybol sahası yapacaklarının sözünü verdi. Öğrenciler katkılarından dolayı Yurttaş ve Alhan’a teşekkür ettiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir