Son Dakika
18 Şubat 2018 Pazar

140 gün sonra yeniden gözlerini açtı

22 Mart 2017 Çarşamba, 16:43

MANİSA’nın Salihli İlçesi’nde beyin kanaması sonucu girdiği bitkisel hayattan 140 gün sonra çıkan 87 yaşındaki Emine Hanım Yakar, ailesinin yüzünü güldürdü.

Salihli’de yaşayan 4 çocuk 13 torun sahibi Emine Hanım Yakar, 140 gün önce beyin kanaması geçirdi. Salihli Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde yoğun bakım servisinde tedaviye alınan Yakar, hayata tutunmayı başardı; bitkisel hayattan çıktı. Vücudunda kısmi felç bulunduğu belirtilen Yakar’ın 2 hafta sonra normal servise alınıp fizik tedaviye alınacağı belirtildi.

Salihli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Gökhan Gürsoy, “87 yaşındaki hastamızın bitkisel hayattan normal hayata dönmesi sevindirici. Başta hekim arkadaşlarım olmak üzere tüm anestezi yoğun bakım çalışanlarımıza yoğun çabaları sonucu hastamızı hayata döndürdükleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Nöroloji Uzmanı Dr. Nilüfer Yıldırım ise “Hastamız 140 gün önce bilinci kapalı bir şekilde hastanemize getirildi. Yapılan muayenede beyninde damar tıkanıklığı ve beyin kanaması teşhis edildi. Derhal müdahale edilerek yoğun bakım ünitesinde tedavisine başlandı. 140 gün sonra da gözlerini açtı. Onun gülümsemesi bizleri çok mutlu ediyor. İnşallah bir süre sonra da normal servise alacağız” diye konuştu.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir