107 FİRMANIN KATILDIĞI TARIM FUARI AÇILIYOR!

06 Kasım 2014 Perşembe, 17:03

Manisa Valiliği öncülüğünde Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, Manisa Ticaret Borsası, Manisa Ziraat Odası, Manisa Veteriner Hekimler odası, Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi ve Manisa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile Köy-Koop ve KOSGEB tarafından desteklenen SNS fuarcılık organizesinde yapılan 8. Uluslararası Manisa Tarım ve Hayvancılık fuarı kapılarını açtı.
Toplam 107 firmanın katılım gösterdiği fuar 6-9 Kasım tarihleri arasında Manisa Fuar merkezinde ziyaret edilebilecek.
İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Denizli, Trabzon, Mersin ve Konyalı firmaların yanı sıra Uluslar arası fuarda Almanya, Avusturya, Fransa, ABD ve Hollandalı firmaların da Türkiye distribütörleri yer alıyor.
Manisa Büyükşehir Belediyesi fuar için ilçelerden 4 gün boyunca ücretsiz ulaşım imkanı sağlarken, Şehzadeler ve Yunusemre Belediyeleri de ilçelerine bağlı ulaşım merkezlerinden üreticileri bedelsiz olarak fuara taşıyacak.
ÖNCELİK TARIMDA
Fuarın açılışında konuşan Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür vekili Metin Öztürk, Manisa’nın bereketli toprakları ve uygun iklimiyle tam bir tarım kenti olduğunu belirterek, Tarım Bakanlığının modern Tarım uygulamalarıyla tarıma yön verdiğini ve önceliğin tarım sektöründe olduğunu söyledi.
Manisa Ziraat Odası Başkanı Nuri Sorman’da 8. Uluslar arası Manisa Tarım ve Hayvancılık fuarının üreticinin bayramı olduğuna işaret ederek, fuarın Uluslar arası boyuta taşınmasının üreticiler için çok önemli olduğunu söyledi.
Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap’ta tarımın dünyanın geleceği için çok önemli olduğunu belirterek, “Tarım büyümedikçe ülkeler büyümez, büyüyemez. Yerel ve ulusal kalkınmanın yanında tarımsal kalkınma da hükümetlerin politikaları arasında yer almalıdır. Bu fuar üreticilerimiz için büyük bir fırsat” dedi.
DESTEĞİMİZ SÜRECEK
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, büyükşehir olmadan önce belediyenin 7 yıl boyunca bu fuara destek verdiğini, Büyükşehir ile birlikte bu desteğin daha da büyüyerek devam edeceğini söyledi. Manisa’nın Gediz ovasında Spil dağının gölgesinde olan Türkiye’nin en önemli tarım merkezi olduğuna vurgu yapan Memiş, “Manisa artık büyükşehir. Bizde belediye bünyesinde Kırsal Kalkınma ile ilgili Daire Başkanlığı oluşturduk. Tarımı ve tarımsal kalkınmayı çok önemsiyoruz. Manisa ile özdeşleşen Sultanı Üzüm için bağbozumu şenliklerini yeniden revize ettik ve Sultani üzüm Şenliği düzenledik. Biz kurum olarak bundan sonra da bu fuarın büyümesi ve gelişmesi için çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Yardımcıları Mehmet Yüce, Turgay Ergün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş ve davetliler tarafından fuarın açılışı yapıldı. Katılımcılar daha sonra fuarı gezerek firma temsilcilerinden ürünlerle ilgili bilgiler aldılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir