ZEYNEL BALKIZ YARGIYA SALDIRI VAR

16 Ocak 2014 Perşembe, 17:37

Manisa Barosu Başkanı Zeynel Balkız, yargıya saldırı yapıldığını iddia ederek, bunu kabullenmeyeceklerini ve tek çözümün anayasa değişikliği olduğunu söyledi. Manisa Adliye Sarayı toplantı salonunda, bir yıllık avukatlık stajını bitiren üç avukat için düzenlenen ruhsat töreninde konuşan Balkız, Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, “Keşke bugünleri yaşamasaydık.” dedi.

Şu anda Türkiye’de saldırıların hedefinde yargının olduğunu öne süren Baro Başkanı Balkız, “Oysa ülkeler kılıçla alınır, ancak adaletle yönetilir. Bağımsız adalet olmazsa o ülkede demokrasiden söz edemezsiniz. HSYK’nın sistemi değiştirilmek isteniyor. Elbette ki halkın seçimiyle gelen bir iktidara yapılan oyunlarla darbe yapılmasını asla tasvip etmeyiz ancak şu bir gerçektir ki yargıya yapılan saldırıları da kabullenmemiz mümkün değil. İşte yaşanan sorunların tek çözümü bir anayasa değişikliğidir.” şeklinde konuştu.

Bu arada Manisa’da bir yıllık stajlarını bitiren genç avukatlar Özge Arslan, Ezgi Yanyüz ve Seda Demir, ruhsatlarını alarak ve yemin ederek mesleğe resmen başladı. Arslan’ın ruhsatını CHP Manisa Büyükşehir Belediye başkan adayı ile Zeynel Balkız birlikte verdi. Cübbesini ise kendisi gibi avukat olan babası CHP Yunus Emre Belediye başkan adayı Ali Arslan ve annesi Nurcan Arslan birlikte giydirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.