ZEKİ KAYDA TUVALETTE 7 KİŞİ ÇALIŞMASINI YEDİREMİYORUM

05 Haziran 2014 Perşembe, 18:24

Belediye meclisinde gündem dışı söz alarak konuşan CHP’li Mehmet Şanver’e, Belediye Başkanı Zeki Kayda jet yanıt verdi. Zeki Kayda olarak, her kapıda bir işçiyi oturtmayacağını vurgulayan Başkan Kayda “Sadece garaj tuvaletinde 7 kişinin çalışmasına, benim içim sinmiyor” dedi.

Haziran ayı meclis toplantısı Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Toplantıda söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Mehmet Şanver, Belediyeden CHP’li işçilerin çıkarılmasından rahatsız olduğunu vurgulayarak “Belediyenin bazı birimlerinde çalışan CHP’li gençler, işten çıkarılmaya zorlanmaktadır. Biz bu durumdan son derece rahatsızız. İşçilerin ekmeği ile oynandığı için, yüreğim sızlıyor” dedi.

Kayda, Şanver’e yanıt verdi

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’da, CHP’li Şanver’in açıklamasına jet yanıt verdi. Başkan Kayda “Salihli Belediyesi’nde çalışan hiçbir işçinin ekmeği ile oynanıp, işine son verilmedi. Daha verimli hale getirilmek için, rotasyon uygulandı” dedi.

“Burası bir kurumdur”

Salihli Belediyesi’nde sözleşmeli işçilerle birlikte bin 236 işçinin çalıştığını vurgulayan Başkan Kayda “Biz sadece işçileri tasarruflu kullanmak için yeni görevlendirmeler yapıyoruz. Sanki tüm işçiler CHP’nin işçileri gibi algılanıyor. Burası bir kurumdur. Belediye bir hizmet yeridir, siyaset yeri değildir” dedi.

“Ben her kapıya bir kişi oturtmam”

“Her kapıya bir kişi oturtulmuş” diyen Başkan Kayda “Zeki Kayda olarak ben her kapıya bir işçi oturtmam. Fakat 15 yıldır bu şekilde her kapıya bir kişi oturtulmuş. Ben bunu kınıyorum. Sadece Garaj tuvaletinde 7 işçinin çalışmasına benim içime sinmiyor. Bu sizin içinize siniyor mu?. Biz sadece sizin devre dışı bırakamadıklarınızı, devre dışı bırakıyoruz. Rotasyon yaparak da verimli hale getiriyoruz” dedi.

“Biz sadece işimize bakıyoruz”

Her işçiyi en iyi şekilde takip ettiklerini vurgulayan Başkan Kayda “CHP’li gençler işinden ediliyor diyorsunuz. Ama bu şekilde iş farklı noktalara gelmiş. Biz işimize bakıyoruz. Çünkü Salihli halkımız bizden hizmet bekliyor. Amacımız halkımıza kaliteli hizmeti sunmaktır” dedi.

2 Yorum

  1. HASAN

    5 Haziran 2014 at 23:57

    BRAVO ONLARDA BİZE HİZMET ETSİNLER DİYE BİZİM VERGİLERİMİZDEN MAAŞ ALIYORLAR. CHP HALA ESKİ KAFAYI ATAMAMIŞ. BELEDİYE HİZMET YERİDİR, BAYRAKCILARIN YERİ DEĞİLDİR. BRAVO BAŞKANA.

  2. hidayet

    7 Haziran 2014 at 10:07

    Bos muhabbet a parti gelir isci cikarir kendi elemanlarini alir b parti gelir ayni sekildes hee:-) olue.tuvalette 7 kisi de iyiymi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.