ZEKA Yönetim Kurulu Uşak’ta Toplandı

22 Ağustos 2014 Cuma, 10:52

Zafer Kalkınma Ajansı 2014 yılı 8. Yönetim Kurulu toplantısı Manisa Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında Uşak’ta yapıldı. Düzenlenen toplantıya, Yönetim Kurulu Üyesi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’de katıldı.

Zafer Kalkınma Ajansı’nın 8. Yönetim Kurulu Toplantısı, Uşak Ramada Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya, Manisa Valisi ve Ajans yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bektaş, Uşak Valisi Seddar Yavuz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser katıldı. Toplantı öncesi gündem hakkında bilgi veren Manisa Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bektaş, ajans yönetim kurulunun 2014 yılı birim ara faaliyet raporları ile ajans ara faaliyet raporlarının görüşülmesi, 2014 yılı DFD başvuruları, Program ilerleme raporları, ajans faaliyetleri, 2014 yılı Temmuz ayı gelir gider cetvelinin görüşülmesi gündemleri ile toplandığını ifade etti.

Ajanstan 5 projeye destek

2014 yılı Doğrudan Destek Programı ilk 3 dönem kapsamında ajansa 8 proje sunulduğunu belirten Vali Bektaş, “Bu projelerden 5 tanesinin desteklenmesi uygun görülmüştür. Mevcut durumda, bu projelere yaklaşık 300 Bin TL kaynak ayrılmıştır. Program bütçesinin 1.5 milyon TL olduğu düşünüldüğünde, yıl sonuna kadar yaklaşık 1.2 milyon TL kaynağımız bulunmaktadır. İnşallah yıl sonu itibari ile bu kaynağımızın büyük bir bölümü bölgemizin gelişimi açısından önem arz eden stratejik projelerin desteklenmesi için tahsis etmiş olacağız” dedi.

Ajans tarafından sağlanan desteklerin takipçisiyiz

Toplantıda görüşülen gündem maddelerinden biri de, program ilerleme raporları oldu. Bektaş,” Ajans tarafından sağlanan desteklerin düzenli bir şekilde takibini yapabilmek, bu desteklerin etkin bir şekilde kullanılıp kullanılmadığını analiz edebilmek için bu raporları titiz bir şekilde değerlendirmeye aldığımızı vurgulamak istiyorum” dedi. Ajansın bütçe durumu ve 2014 yılı Temmuz ayı gelir-gider cetvelinin de görüşüldüğü toplantıda Bektaş, alınan kararların hayırlı olmasını temenni etti. Konuşmaların ardından basına kapalı olarak gerçekleştirilen kısmında toplantı gündemindeki konular görüşüldü.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.