ZEHRA’NIN TEK İSTEĞİ AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE

24 Mart 2016 Perşembe, 10:55

MANİSA’da doğuştan yürüme engelli 13 yaşındaki Zehra Özcan, tekerlekli sandalyesi olmasına rağmen yaşıtları gibi günlük işlerini daha rahat yapabilmek için akülü tekerlekli sandalye istiyor.

Yunusemre İlçesi’nin Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yaşayan altı kişilik Özcan ailesinin en küçüğü Zehra Özcan, doğuştan yürüme engelli. Aynı zamanda böbrek yetmezliği sebebiyle diyalize giren Zehra Özcan, ebeveynlerinin yardımıyla ve tekerlekli sandalyesiyle evine 1 kilometre mesafedeki okuluna gidebiliyor. Ancak küçük Zehra, yaşıtları gibi sokakta daha rahat gezebilmek ve gündelik işlerini yapabilmek için akülü tekerlekli sandalye hayali kuruyor. İsteğini söylerken gözleri dolan Zehra Özcan, “Ben akülü araç istiyorum. Başkada bir şey istemiyorum. Olursa çok iyi olurum. Ben de dışarı çıkarım” dedi.

İŞÇİ BABANIN GÜCÜ YETMEDİ

İnşaat işçisi baba 51 yaşındaki Faik Özcan, “Ben geçimimi inşaatta çalışarak sağlıyorum. Hava iyi güneşli ise çalışıyoruz. Hava kötü yağmurlu ise çalışmıyoruz. Bu yüzden maddi sıkıntı yaşıyorum. Zehra’ya bir akülü araç alamadım. Şu anda normal bir tekerlekli sandalyesi var. Normalde kendi sandalyesi kırık döküktü. Fakat hastaneye gittiğinde sağ olsun bir hemşire bu aracı vermiş. Akülü araç dağıtan hayırsever vatandaşlardan tek istediğim kızım Zehra’ya da akülü araç yardımında bulunmaları. Kızım için akülü araç çok iyi olur. Allah şimdiden yapacakları yardımdan razı olsun” dedi.

İSTEĞİNE KAVUŞTU

DHA’nın duyurduğu, Manisa’da yaşayan doğuştan yürüme engelli 13 yaşındaki Zehra Özcan’ın akülü tekerlekli sandalye isteği jet hızıyla gerçekleşti. Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, kurum personeli bir grupla Zehra Özcan’ın ailesiyle yaşadığı Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki evine gitti. Bir süre önce Manisa Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün kuruma bağışladığı akülü araçlardan biri Zehra’ya verildi. Ayrıca aracı nasıl kullanması gerektiği gösterildi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Mutluluğu yüzüne yansıyan Zehra Özcan, hayalinin gerçeklemesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. İl Müdürü Murat Konan ise normalde ilk defa birinin evine giderek akülü araç teslim ettiğini belirterek, “Manisa Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü yetkilileri, engelli vatandaşlarımıza vermek üzere kurumumuza akülü araç bağışında bulundu. Bizler de Zehra’nın akülü araç isteğinin olduğunu öğrendik. Bugün Manisa OSB Müdürlüğü’ndeki hayırsever vatandaşlarımızın aracılığıyla Zehra’yı sevindirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir