YUNUSEMRE’YE KARDEŞ BELEDİYE!

18 Ocak 2015 Pazar, 14:49

Yunusemre Belediyesi’nin Osmangazi Belediyesi ile kardeş belediye olması kararlaştırıldı.

Yunusemre Belediyesi tarafından Bursa’ya gezi düzenlendi. Geziye Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı  Necip Denktaş, meclis üyeleri, kent konseyi üyeleri ve muhtarlar katıldı. Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu’nun tarafından hazırlanan program kapsamında  Şiyak ve beraberindekiler Bursa’nın Osmangazi Belediyesi’ni ziyaret etti.  Ziyarette Yunusemre Belediyesi ve Osmangazi Belediyesi’nin kardeş belediye olması kararı alındı.

“MECLİS KARARININ ARDINDAN İMZALAYACAĞIZ”

Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak yaptığı açıklamada faydalı bir ziyaret  gerçekleştirdiklerini belirterek,”Osmangazi Belediyesi ile kardeş belediye olma kararı aldık. Meclis

kararımızın ardından kardeş belediye olunması yönünde protokol imzalayacağız. Ziyarette Osmangazi Belediyesinin tecrübelerinden bizlerde faydalandık” dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek,”Manisa

yeni büyükşehir oldu. Yunusemre ilçeside merkezde yeni kuruldu. Yunusemre Belediyesi bizim gibi belediyeleri ziyarette bulunarak çok güzel bir tecrübe elde ediyor. Karşılıklı belediyelerin ziyaretlerini önemsiyoruz.Farklı belediyelerin bir araya gelerek tecrübe paylaşımında bulunması çok önemli.Çünkü aşağı yukarı aynı sorunları yaşıyoruz. Bizde merkez ilçeyiz. Onun için bu ziyaretin faydalı olduğunu umuyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından her iki belediye yetkilileri karşılıklı hediye takdiminde bulundu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ZİYARET

Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak ve beraberindeki heyet Bursa programı kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ile fikir alışverişinde bulunuldu. Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni yakından takip ettiklerini vurgulayarak, “Bursa’yı yakından takip ediyoruz 2-3 dönemdir çok güzel şeyler oluyor. Başarılarının devam etmesini diliyoruz” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ise Şehzade şehri Manisa’yı sevdiklerini ve önemsediklerini belirterek, “Bursa Türkiye’nin 4. büyük ili sanayi ve tekstil şehridir. Manisa’yı seviyoruz. Bursa’nın tecrübelerini paylaşmaktan mutluluk duyarız” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir