Yunusemre’deki TOKİ konutları için başvurular başlıyor

26 Ekim 2016 Çarşamba, 16:18

MANİSA’nın Yunusemre ilçesinde yapılacak 5 bin 500 konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nin ikinci etabındaki bin 400 konut için başvuruların aralık ayında başlayacağı duyuruldu.

Yunusemre Belediyesi’nin Manisa’da orta ve dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak için başlattığı ve Türkiye’nin en prestijli 3 toplu konut projesi arasında gösterilen Akgedik Yunuskent Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Toplamda 5 bin 500 konutun yapılacağı Akgedik Yunuskent Projesi’nde bin 101 konutluk ilk etapta bloklar hızla yükselirken AK Partili Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ikinci etap için yapılması planlanan bin 400 konut için aralık ayında başvuruların alınacağını duyurdu.

Manisa’da konut sorununa çözüm getirmesi için başlattıkları TOKİ projesi kapsamında evsiz insanları ev sahibi yapmayı hedeflediklerini belirten Başkan Çerçi, ilk etabın tamamlanmasının ardından hak sahiplerinin 2017 Kasım ayında evlerine yerleşeceğini söyledi. Başkan Çerçi, “Kasım ayında 130 milyon lira ihale bedeli ile yapımına başlanan bin 101 konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nin ilk etabı son hızla ilerliyor. 51 bloğun bulunduğu projede kaba inşaat yüzde 25 oranında tamamlandı. İkinci etap için önümüzdeki günlerde ihaleye çıkmayı planlıyoruz. Kimse endişe etmesin. Vatandaşlarımızın ev sahibi olması noktasında ekibimiz TOKİ ile birlikte mesaiye devam ediyor. Bu bölge hızlı bir şekilde şehirleşecek ve 5 yıl içerisinde cazibe merkezi haline gelecek” dedi.

Bölgede başlanan altyapı çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını anlatan Başkan Çerçi, “Tüm konut alanı ve birinci etap ihalesi yapılan konut alanının altyapı çalışmalarında da sona gelindi. Elektrik iletim hatları ve trafoların projelerine başlanıldı. Tüm alanın doğal gaz güzergahı ve basınç düşürme merkezi istasyon alanı belirlendi. Yatırıma konularak ihalesi yapılan doğal gaz boru hattı Akgedik’e terfi merkezinden 5 kilometre boru hattı ile gaz taşıyacak. Alanın su, kanalizasyon ve yol ihtiyacı için de hummalı bir çalışma sürüyor. Ayrıca Akgedik yolu Manisa Emlakdere ve Gürle yolu üzerinden merkeze bağlandı” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir