Yunusemre’de modern pazaryeri için çalışmalar başladı

07 Aralık 2016 Çarşamba, 15:56

Yunusemre Belediyesi 2016 yılının son meclisini gerçekleştirdi. Verimli bir yılı geride bırakmaya hazırlandıklarını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, şehre modern bir pazaryeri için çalışmalara başladıklarını kaydederek, “Yaklaşık 25 bin metrekarelik kapalı alana sahip, içerisinde sosyal alanlarıyla güzel bir pazaryerini şehrimize kazandıracağız” dedi.
Yunusemre Belediye Meclisi yılın son toplantısını yaptı. Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında yapılan toplantıda 22 madde görüşüldü. Toplantıda Çevre ve Sağlık Komisyonu üyeleri Aliağa Kapalı Pazaryerine yaptıkları gezi hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Yunusemre’ye modern bir pazaryeri kazandırmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Belediye Başkanı Çerçi, yeni pazaryeri projesinin müjdesini verdi.

Kapalı pazaryeri için düğmeye basıldı
Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Manisa’da düzgün bir pazaryeri olduğu kanaatinde değilim. Geçmişten bu yana herkes iyi kötü bir şeyler yaptı ama çağdaş bir pazaryeri şehrimizde yok. Geçtiğimiz günlerde sizlere modern pazaryeri projemizin sunumunu yapmıştık. Avam projeler büyük oranda tamamlandı. Otoparkıyla birlikte yaklaşık 25 bin metrekarelik kapalı alana sahip, içerisinde sosyal alanlarıyla güzel bir pazaryerini şehrimize kazandıracağız. Bunun için çalışıyoruz” diye konuştu.

Başkandan anket iddiasına cevap
Başkan Çerçi, konuşmasında bir yerel gazetede yer alan ‘Yunusemre’nin anketi ortalığı karıştırdı’ başlıklı haberde yer alan iddialara da cevap verdi. CHP İl Başkanı Halil Tokul’un, ilçede Yunusemre Belediyesi’nce siyasi sorular içeren anket yaptırıldığı yönündeki iddiasını sert sözlerle eleştiren Başkan Çerçi, “Her fırsatta bizi hedef alan bir yerel gazetede ‘Yunusemre’nin anketi ortalığı karıştırdı’ başlıklı bir haber vardı bugün. Bu gazeteyle hukuk önünde hesaplaşacağız. Her belediye anket yapar. Bizim anketimizde de 18 soru yer alıyor. Anketin içinde ‘Yunusemre’nin hizmetlerinden memnun musunuz?’, ‘Sunulan hizmetlerden haberdar mısınız?’, ‘Mehmet Çerçi’yi başarılı buluyor musunuz?’, ‘Hanenizde devamlı hastalığı olan birey var mı?’, ‘Hanenizde bakıma muhtaç yaşlı var mı?’, ‘Sizce Yunusemre sınırları içerisinde en önemli problem nedir?’, ‘Başkana iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?’ gibi sorular yer alıyor. Yaptığımız anket bu. Vatandaşlara siyasi görüşünü sormak benim işim mi? Ben belediyeciyim. Piyasada anket yaptıran bir sürü siyasi partiler, anket şirketleri, finans kuruluşları var. Ayda belki 10 anket yapılıyor. Belki muhalefet partileri ankette bizim çalışmalarımızı da sorup vatandaş memnuniyetini öğrenmek isteyebilir. CHP İl Başkanı da alıp bunu vatandaştan aldığımız duyuma göre diyerek beyanat veriyor. Gelin böyle bir şey var mı diye bir sorun bakalım. ‘Atatürkçü müsünüz, İslamcı mısınız, kendinizi nasıl tanımlarsınız?’ gibi bir sorunun cevabı benim ne işime yarar. Bu sorunun belediyenin yaptırdığı ankette ne işi var. Benim derdim yaptığımız hizmetlerden halkımızın memnun olup olmadığı ve beklentilerini öğrenmek. Bu gazetenin amacı provokasyon. Bu tür anketleri tüm belediyeler yaptırıyor. Biz yapmayalım mı? Halkın derdini öğrenmeye çalışmayalım mı? Gazetenin lanse ettiği gibi bir anketim yok.” şeklinde konuştu.
MHP’li Meclis Üyesi Bestekar Hüseyin Köroğlu, 40 yıllık şiirlerini derlediği “Aşk Diliyle” isimli kitabını imzalayarak meclis üyelerine armağan etti.
2017’nin ilk meclisinin ise 3 Ocak Salı günü saat 18.30’da yapılması kararlaştırıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir