YUNUSEMRE KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKANININ ZORLU’DAN BİR İSTEĞİ VAR!

06 Aralık 2014 Cumartesi, 17:54

 

Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal ve Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Vestel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu’dan eğitim için yeni bir okul yapılması önerisinde bulundu. Topal ve Çerçi, yapılacak olan okulun yer tahsisi konusunda da kamu kurumları olarak desteklerini sunacaklarını bildirdi.

Ferdi UZUN

Manisa’da eğitimin öncü isimlerden Mine Yeşilyurt’un kurucusu olduğu Sihirli Dünyam Anaokulu 3. şubesini görkemli bir törenle açtı. Törene Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Fevzi Yüksel, Vestel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, MTSO Başkanı Yaşar Coşkun, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenci aileleri ve Sihirli Dünyam Anaokulu kurucusu Mine Yeşilyurt’un yakın dostları katıldı. Açılış konuşması yapan Mine Yeşilyurt, “Sihirli Dünyam çatısı altındaki bütün çocuklara “Her çocuk özeldir” ilkesinden yola çıkarak öğrenci merkezli bir yaklaşım vardır. Atatürk ilkeleri doğrultusunda kendisine güvenen, özgür ve bağımsız kararlar alıp uygulayabilen insani değerlere sahip yaratıcı girişken etkili iletişim kurabilen sorun çözebilen özgüveni gelişmiş bireyler yetiştirebilmek temel hedeflerimizdir. Okulumuzun yapım aşamasında manevi varlıklarıyla hep yanımızda olduklarını hissettiren ve bu günlere gelmemizdeki destekçim olan büyük aileme yani Vestel’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Eğitimsiz hiçbir şey olmaz!”

Vestel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ise Manisa’ya böyle okulların kazandırılmasının eğitim açısından önemli olduğunu vurgulayarak, “Eğitimsiz hiçbir şey olmaz. Kalkınmış ülkelerin öncelikleri her zaman eğitim olmuştur. Eğitimsizlikle bir yere varılması mümkün değildir. Sanayi kurdunuz ama eğitimsiz insan dolu. Böyle ne yapılır? Hiçbir şey yapılmaz! İşte biz bu eğitime önem verip küçük yaşta çocuklarımızı eğitirsek işte o zaman bununla beraber kalkınacaktır” diye konuştu.

Kaymakam ve başkandan okul teklifi

Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal ve Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ise bulundukları ilçede eğitim adına önemli bir yatırım yapıldığını ifade ederek Vestel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu’dan eğitim için yeni bir okul yapılması önerisinde bulundu. Topal ve Çerçi, yapılacak olan okulun yer tahsisi konusunda da kamu kurumları olarak desteklerini sunacaklarını bildirdi. Açılıştan sonra protokol ve Vestel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu okulun içini gezerek öğrencilerle bol bol konuşup fotoğraf çektirdi.

25 derslikten oluşuyor

3 bin metrekare üzerinde inşa edilen okul 25 derslikten oluşup 3-6 yaş grubuna hizmet veriyor. Okulda öğretmenler dışında doktor, hemşire ve psikolog da yer almakta. 3 şubesi bulunan Sihirli Dünyam Anaokulu’nda toplam 400 öğrenci eğitim görüyor.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir