Yunusemre Ergün ve Açıkdil ile Şahlanacak

14 Şubat 2014 Cuma, 12:41

Yunusemre Ergün ve Açıkdil ile Şahlanacak

 

       MANİSA Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Yunusemre Belediye Başkan Adayı Mimar Azmi Açıkdil ile birlikte Üçpınar Belde sakinleriyle bir araya geldi. Manisa’da 96 milyon TL’lik borç yükünü yok ettikten sonra kente 100’ün üzerinde projeyi kazandırdıklarını belirten Cengiz Ergün, Manisa Belediyesi’nin mevcut bütçesiyle ilçe, belde ve köylere 40 milyon TL’lik yatırım ve hizmet yaptıklarını kaydetti.

 

Seçim çalışmaları kapsamında ilçe, belde ve köy ziyaretlerini sürdüren MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Yunusemre ilçesine bağlı Üçpınar Beldesi sakinleriyle bir araya geldi. Yunusemre Belediye Başkan Adayı Mimar Azmi Açıkdil ile birlikte belde girişinde havai fişekler eşliğinde büyük bir coşkuyla karşılanan Ergün, tüm vatandaşlarla tek tek el sıkıştı, esnaflara hayırlı işler diledi. Daha sonra belde kıraathanesinde vatandaşlarla bir araya gelen Ergün ve Açıkdil, Üçpınar sakinlerine seslendi. İlk olarak söz alan Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil söz aldı. Manisa’nın büyükşehir olduğunu ve büyükşehirin planlama yapma, imar sorunlarını düzenleme gibi önemli bir getirisinin olduğunu ifade eden Açıkdil, adeta bakir durumda olan Üçpınar gibi birçok belde ve köyün planlamalarının doğru bir şekilde yapılması için işin ehline teslim edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

Çalmadık çırpmadık alnımız açık karşınızdayız

 

Açıkdil’in ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı. Manisa Belediyesi’ni 96 milyon TL borç içinde devraldıklarını hatırlatan Ergün, bu borç yükünün atılmasının ardından 57 mahallenin tamamına tüm altyapı ve üstyapı hizmetlerinin götürüldüğünü, ‘Manisa değişiyor’ sloganıyla kentin adeta baştan aşağı yenilendiğini ve değiştiğini söyledi. 2009 yılında 65 milyon TL geliri olan Manisa Belediyesi’nin 2013 yılı sonu itibariyle 195 milyon TL gelire ulaştığını da belirten Ergün, “Çok şükür çalmadık, çırpmadık ve bugün alnımız açık bir şekilde karşınıza çıkıyoruz” dedi.

 

Bütçe büyükşehir olmadan ilçe ve beldelere 40 milyon TL’lik yatırım

 

Manisa Belediyesi’nin 2012 yılı sonunda büyükşehir olduğunu hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, “Manisa büyükşehir oldu ancak bütçesi henüz büyükşehir olmadı. Ancak biz mevcut bütçemizle ilçe, belde ve köylerimize 40 milyon TL’ye yakın bir yatırım yaptık. Az da olsa karınca kararınca her yere ulaşmaya çalıştık” dedi. Manisa Belediyesi’nde Azmi Açıkdil ve Cem Çöllü ile birlikte yapılan tüm hizmetlerin altına imza attıklarını belirten Ergün, “Her iki arkadaşımdan da Allah razı olsun” dedi.

 

Bu ülkenin evladı olmaktan gurur duyuyoruz

 

Manisa’da 100’ün üzerinde projeyi kente kazandırdıklarını da hatırlatan Ergün, Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı, Atatürk Gençlik Merkezi ile Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu gibi projelerle kentin çehresinin değiştiğini ifade etti. Türkiye Cumhuriyeti için canlarını seve seve feda eden atalarımızın anılarını yaşatmak için Çanakkale Şehitleri Anıtı’nı kente kazandırdıklarını belirten Ergün, “T.C’lerin kaldırıldığı, Türk’lüğün unutturulmaya çalışıldığı bugünlere inat ‘Ne mutlu Türküm diyene’ diyoruz. Bu ülkenin bir evladı olmaktan gurur duyuyoruz” dedi. Ergün, anıtın yanına Kurtuluş Savaşı Abidesi yapıldığını ve 1 ay içinde bu eserin de kente kazandırılacağını kaydetti.

 

Büyükşehir bütçesini emin ellere emanet edin

 

Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte bütçenin de 1 trilyon TL gibi bir rakama ulaşacağına dikkat çeken Ergün, “Bu bütçeyi adaletli bir şekilde yönetecek emin ellere emanet edin” dedi. Büyükşehir bütçesiyle il genelinde yapılacak olan çalışmalarla ilgili örnekler de veren Ergün, ulaşım, altyapı, yol, arıtma ve atık projeleri, mezarlık ve defin işlemleri gibi birçok hizmetin büyükşehir belediyesi tarafından yerine getirileceğini söyledi.

 

Açıkdil’i Başkan görmek istiyorum

 

Manisa’nın ilk kez büyükşehir olarak seçimlere gideceğini ifade eden Ergün, 4 farklı oy kullanılacağını belirterek, “Yaklaşık 5 yıldır mesai arkadaşlığı yaptığım değerli Azmi Açıkdil’i Başkan olarak görmek istiyorum. Bunun sözünü sizlerden talep ediyorum. Ayrıca Yunusemre ilçemizden 6 tane meclis üyesi büyükşehire gelecek. En az 4 tanesini haklarınızı en iyi şekilde savunması için Milliyetçi Hareket Partisi’nden meclise göndermenizi de talep ediyorum” dedi.

 

Tanrıverdi’ye salvolar

 

AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi’ye çöp sorunu ile ilgili sorduğu sorulara hala yanıt alamadığını hatırlatan Ergün, kente tıbbi atık tesisi kazandıracağı sözünü veren Tanrıverdi’nin Manisa’da tıbbi atık bertaraf tesisi olduğundan bihaber olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından Ergün ve Aıkdil, belde sakinleriyle hatıra fotoğrafı çektirerek, Üçpınar programını sonlandırdı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.