YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NDEN İSTİHDAMA DESTEK

21 Kasım 2014 Cuma, 15:56

“7. İstihdam ve Eğitimde Buluşma Günleri’’ fuarına Yunusemre Belediyesi de destek verdi. Belediye bünyesinde iş ile işveren arasında köprü olan Yunusemre Belediyesi, istihdam fuarında da iş taleplerini kabul etti. Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, fuarı gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, İŞKUR İl Müdürlüğü koordinatörlüğünce düzenlenen ‘’7. İstihdam ve Eğitimde Buluşma Günleri’’ kapsamında Manisa Fuar Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Çerçi, Fuar Merkezi’nde Yunusemre Belediyesi tarafından açılan Yunusemre Belediyesi İstihdam Merkezi Standına uğrayarak personelden bilgi aldı. Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak da Başkan Çerçi’ye eşlik etti.

İŞKUR İLE İŞBİRLİĞİ YAPILMIŞTI 

Yunusemre Belediyesi istihdama destek amacıyla geçtiğimiz Ağustos ayında İŞKUR ile işbirliği protokolü imzalamıştı.Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcıları Kılıç Kaya ve Ramis Şiyak’ın yanı sıra İŞKUR İl Müdürü Yüksel Uçar’ın katıldığı törende iş taleplerinin Yunusemre Belediyesi içerisinde oluşturulan hizmet bürosunda kabul edilmesi kararlaştırılmıştı. Böylece Yunusemre Belediyesi’nin vatandaşlar ile işçi arayan firmalar arasında köprü vazifesi görmesi amaçlanmıştı. Yaklaşık 3 ayda 3 bine yakın başvurunun yapıldığı birim, iş taleplerini firmalara yönlendirerek önemli bir işlevi yerine getirdi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir