YILIN POLİSİNE VALİ SAVAŞ’TAN TABLET

17 Nisan 2014 Perşembe, 17:58

YILIN POLİSİNE VALİ SAVAŞ’TAN TABLET

EMNİYET Genel Müdürlüğü tarafından ’Yılın Polisi’ seçilen Gürkan Şimşek (39), Manisa Valisi Abdurrahman Savaş tarafından tablet bilgisayar ile ödüllendirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Türkiye’de seçtiği 9 memurdan biri olan ve Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde görev yapan 18 yıllık polis memuru Gürkan Şimşek, Manisa Emniyet Müdürü Erhan Alkaya ile birlikte Vali Abdurrahman Savaş’ı ziyaret etti. Turgutlu Trafik Büro Amirliği’nde görevli polis memuru Gürkan Şimşek, geçen yıl Turgutlu’da otomobil içinde kalp krizi geçiren bir vatandaşa yaptığı ilk müdahale ile hayata tutunmasına sağladığı için ’Yılın Polisi’ ödülüne layık görüldü. İki çocuk babası Şimşek’e, Vali Savaş tablet bilgisayar hediye etti.

Vali Savaş, polis memuru Şimşek’in, gösterdiği örnek davranış nedeniyle ’Yılın Polisi’ seçildiğini dile getirerek, “Arkadaşımız sadece trafik polisi olarak çalışmayarak halkın can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik bir duyarlılık gösterdi. Kalp krizi geçiren bir vatandaşımıza, sağlık ekiplerinin hemen müdahale etmesini sağladı. Aslında görevi sadece trafik kontrolü iken sağlık ekibini çağırarak vatandaşımıza yardımcı oldu. Bütün emniyet teşkilatımızın birinci görevi önleyici güvenlik tedbirleriyle hem ortaya çıkacak sıkıntıları önlemek hem de bunu yapacak kişilere baştan yol gösterici davranışlarla örnek olmaktır. Kendisiyle Manisa olarak gurur duyduk” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.