YILBAŞINDA ALKOL ALACAKLAR DİKKAT

27 Aralık 2014 Cumartesi, 13:23

Ülkemizde birçok insanın canına mal olan kaçak içkinin önüne geçmek için yetkililer çalışmalarını artırırken, kaçak alkol satacak insanlar ise yıl başını iple çekiyor. Yetkililer vatandaşların şüphelenmesi durumun da 174 Alo Gıda Hattını aramalarını istedi.

Yaklaşan yılbaşı kutlamaları öncesinde Turgutlu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından alkollü içki satış ve tüketim noktalarına yönelik yapılan denetimler sıklaştırıldı.

Turgutlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kerim Özyol yaptığı açıklamada, yaklaşan yılbaşı dolayısıyla alışveriş ve tüketimin artacağının öngörüldüğünü belirterek bu nedenle özellikle alkollü içki satış ve tüketim noktalarına yönelik denetim planı hazırlandığını kaydetti. Özyol:” Gıda Kontrol Ekiplerimizle alkollü içecek satışı ve tüketimi yapılan gıda işyerlerine yönelik denetimlerimize hız verdik ve şüphelenilen durumlar olduğu takdirde analize de göndererek sahte olup olmadığını teyit edeceğiz. Amacımız halkımızın güvenilir gıdaya ulaşması ve olası sahte alkollü içki satışının önüne geçilmesidir.” dedi.

Şüphelenilen durumlarda, 174 Alo Gıda Hattı aranabilir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir