Son Dakika
30 Mayıs 2020 Cumartesi

Yetkililer Yusuf ve ailesine derman olacak

08 Kasım 2019 Cuma, 16:16

Yaşadığı hastalık sebebiyle sürekli ellerini ısıran minik Yusuf’a devlet yardım elini uzattı.
Manisa’dan İzmir’e gelerek Gaziemir ilçesinde yaşam mücadelesi veren Maden ailesinin büyük oğlu Yusuf Maden (7), yaşadığı hastalık sebebiyle sürekli ellerini ısırıyor. Vücudunda yaralar oluşan çocuklarını tedavi amacıyla Manisa’dan İzmir’e getiren aile, “kendine zarar vermemesi için” Yusuf’un ellerini plastik şişede muhafaza ediyor. Bu sebeple ellerini kullanamayan Yusuf, babasının elinden yemek yiyordu.
İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) gündeme getirdiği dramın ardından minik Yusuf’un ve görme engelli kardeşi Mirhan’ın tedavisi için Sağlık Bakanlığı harekete geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatıyla, Maden ailesi için AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Gaziemir Kaymakamlığı, AK Parti Gaziemir İlçe Başkanlığı ve Sosyal Yardımlaşma İlçe Müdürlüğü yetkilileri de seferber oldu.
Öte yandan yardıma muhtaç aile için de devletin tüm imkanlarının seferber edileceği belirtildi. Metabolik rahatsızlıkları oldukları düşünülen, yeterli bakımları olmayan iki kardeşin İzmir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındıkları bildirildi.
Maden ailesini evinde ziyaret eden AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, burada aile ile görüşüp sorunlarını dinledi. Minik Yusuf ve kardeşleriyle yakından ilgilenen Bekle, Maden ailesine yardım elini uzatacaklarının da müjdesini verdi.
Yetkililerin yardıma muhtaç ailenin evine ziyaretleri sonrası Baba Serdal Maden, anne Asiye Maden, çocuklar Yusuf, Umut ve Mirhan Maden, ambulanslarla İzmir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir