YENİ YILI ERKEN KUTLADILAR

24 Aralık 2014 Çarşamba, 16:00

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Manisa İl Temsilciliği, geleneksel yeni yıl karşılama kokteylinin bu yıl 20’incisini gerçekleştirdi.

Anemon Otel’de düzenlenen kokteyle; Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Manisa Baro Başkanı Zeynel Balkız, Manisa Akademik Odalar Dönem Sözcüsü İbrahim Demran, Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) Yönetim Kurulu Üyesi Mali Müşavir Kadri Arslan ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Gecede yaptığı konuşmada, keder ve acıların paylaşıldıkça azaldığını umut ve mutluluğun paylaşıldıkça arttığını ifade eden Makine Mühendisleri Odası Manisa İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Hakkı Bayraktar, “2014 yılı yerel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçim gündemleriyle yoğunlaşan bir yıl oldu. Ama 2014 yılında daha farklı şeylerde yaşandı. Ülkemizin komşularında, birçok yerde olabildiğince sıcak çatışmalar, üzüntüler yaşandı. Yine iş olarak baktığımızda Soma’da meydana gelen maden faciasında 301 madencimizi kaybettik. İstanbul’da meydana gelen ve 10 kişinin öldüğü asansör kazasının yanı sıra birçok iş yerinde kazalar meydana geldi. 2014 yılı birçok olumsuzlukları beraberinde getirdi. Türkiye için uluslararası arenaya baktığımızda şeffaflık konusunda 11 basamak geriye düştük. Doğrudan yabancı sermaye girişinde ciddi düşüşler oldu. Bütün bunların anlamı şudur. 30 milyar dolar daha az yatırım demektir. Ülkemizin en önemli sorunun istihdam olduğunu düşünürsek bu rakamlar hepimiz için gelecek nesiler için çok şey ifade ediyor. Bu yılı 3.2 kalkınma hızıyla kapatıyoruz. Bunları sizin içlerini karartmak için söylemiyorum. Dünü algılayamıyorsak yarını doğru kuramayız. Yarınımızı daha doğru görmek için bunları doğru görmeli ve doğru okumalıyız” diye konuştu.

Restore edilen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü karşısındaki eski tarihi binayı temsilcilik olarak kullandıklarını söyleyen Bayraktar, önümüzdeki günlerde binanın resmi açılışını gerçekleştireceklerini, bunun diğer kurumlara da örnek olmasını istedi. Bayraktar, 2015 yılının umut dolu ve ülkenin ayaklarını yere bastığı bir yol olmasını temenni etti. Konuşmanın ardından kokteyl, müzik dinletisiyle sürdü.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir