Yemin edip aileleriyle hasret giderdiler

görüntüleme, 10 Ocak 2015 Cumartesi

MANİSA 1’inci Piyade Eğitim Tugayı’nda 2 bin 792 kısa dönem ile 1994/4 923 erler için yemin töreni yapıldı. Mehter Marşı’yla yürüyen erler, gururla yemin ettikleri tören sonrası ailelerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Manisa 1’inci Piyade Eğitim Tugayı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda temel askerlik eğitimini tamamlayan 1994/4 tertip erler ile 357’nci kısa dönem askerler için yemin töreni düzenlendi. Tugay Komutanlığı’nca dokuz yıl sonra basına açılan törene; başta askerlerin aileleri olmak üzere Manisa Vali Erdoğan Bektaş, Aydın Valisi Erol Eryıldız, Ankara EDOK Eğitim Tümen Komutanı Tümgeneral Mustafa Özsoy, 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan katıldı.

AYNI YERDE ASKERLİK YAPAN BABALARA HEDİYE

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, tugaya ilk katılan ve eğitim süresince başarılı olan askerlere takdir ve teşekkür belgesi verilmesiyle sürdü. Daha önceki yıllarda oğulları gibi burada askerlik yapan 71 babadan törene katılabilen 28’ine hediye verildi. Ayrıca bir askerin yaptığı silahsız gösteri, aileler tarafından uzun süre alkışlandı. Tugay Komutanı Arslan, askerlere ve ailelerine seslendi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin dünyanın en güçlü silahlı kuvvetlerinden biri olduğunu vurgulayan Arslan, Türk askeri ve Mehmetçik olmanın bir onur olduğunu kaydetti. Tuğgeneral Arslan, yemin eden bütün askerlerin vatanı ve milleti için iyi birer asker olacağına inandığını ifade etti.

GEÇİT YÜRÜYÜŞÜ VE YEMİNLE SONA ERDİ

Konuşmanın ardından askerler, geçit yürüyüşüne başladı. Mehter Marşı eşliğinde alkış eşliğinde belirlenen alanda tur atan askerler, bir arada toplu halde piyade yemini etmesiyle tören sona erdi. Ardından ülkenin Türkiye’nin dört bir yanından gelen aileler, askerleriyle buluşarak kucaklaştı. Askerlerin aileleriyle buluşması duygulandırdı. Anne, baba ve eşler, gözyaşlarına hakim olamadı. Aileler bir arada öz çekim yapmayı da ihmal etmedi.

670yemin-edip-aileleriyle-hasret-giderdiler_5245_dhaphoto1

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir