YAŞITLARI GİBİ OLMASI İÇİN 3 BİN LİRAYA İHTİYACI VAR!

29 Nisan 2015 Çarşamba, 11:32

Bağırsakları ve boynunda oluşan bezelerden dolayı sık sık karın ve boyun ağrısı yaşayan 5 yaşındaki Umut Alkan’ın tedavi olup yaşıtları gibi koşup oynaması için 3 bin liraya ihtiyacı var. Temizlik işçisi baba Mehmet Alkan maddi imkansızlık yüzünden oğlunun ameliyatını gerçekleştiremediklerini söyledi.
Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Arda mahallesinde yaşayan Alkan ailesi, aylardır 5 yaşındaki tek çocukları Umut’un ameliyat olacağı günü bekliyor. Koştuğu zaman karın ağrısı çeken fazla hareket edemeyen Umut, yaşıtları gibi koşup oynamak istediğini anlattı. Oğlunun bağırsakları ve boynunda 6 ay önce değişik boyutlarda beze saptandığını anlatan Mehmet Alkan, “Bu bezelerin ameliyatla alınması gerekiyor. En küçük bir üşütmede boynundaki beze şişiyor ve boynu kilitleniyor. Sürekli rahatsızlanıyor ve antibiyotikle tedavi etmek zorunda kalıyoruz. Maddi durumumuz yeterli değil. Taşeron bir firmada temizlik görevlisi olarak çalışıyorum. Ameliyatla alınması gerekiyor buna da bizim maddi durumumuz müsait olmadığı için hayırseverlerin yardımını bekliyoruz” dedi.

GECELERİ ANİ UYANIŞLARI OLUYOR
Oğlunun gün içerisinde sürekli karın ağrısı çektiğini anlatan anne Özgül Alkan da, şunları söyledi:
“Gün içerisinde karın ağrısı artıyor. Geceleri uyku rahatsızlığı oluyor. Aniden uyanışları oluyor karın ağrısından dolayı. Nefes alamıyor. Maddi yönden bayağı bir zor durumdayız. Ameliyat olması için hayırseverlerden yardım talep ediyoruz.”
Beş yaşındaki Umut Alkan ise gün içerisinde sürekli karın ağrısı çektiğini ve boğazının şiştiğini belirtti. Koştuğu zaman karnının ağrıdığını ve koşamadığını söyleyen minik Umut, yaşıtları gibi koşup oynamak istediğini anlattı.
Baba Mehmet Alkan da oğlunun tedavi masrafının sadece 3 bin lira olduğunu ancak bunu karşılayacak maddi imkana sahip olmadıkları için hayırseverlerin yardımını beklediklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.