YANDAŞ SENDİKA’DAN YENİ HÜKÜMETE DESTEK

31 Ağustos 2014 Pazar, 21:00

Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Manisa Şubesi Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, “Yeni Türkiye’nin yol haritasını oluşturan 12. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a başarılar diliyoruz. Bizler de Yeniden Büyük Türkiye vizyonu için bu süreçte sorumluk almaktan kaçınmayacağız” dedi.

Haber MERKEZİ

Eski Türkiye alışkanlıklarının geride kaldığını belirten Sofuoğlu,“Eski Türkiye’nin kurumsal ve anayasal millet iradesine karşı koyuşu 60 darbesi ve 61 anayasası ile kökleşmişti. Bu, millete güvenmeyen ve kızdığında milleti döven bir anlayıştı. Bu anlayış artık yıkıldı” şeklinde konuştu.Yeni Türkiye’nin tohumlarının 2010 referandumu ile atıldığını vurgulayan Sofuoğlu “Bugünü Yeniden Büyük Türkiye’ye geçiş olarak görüyorum. Erdoğan, millet iradesi ile Türkiye’nin yeni cumhurbaşkanı seçildi. Bu gelişme millet iradesinin önündeki engellerin kalkması anlamına geliyor. Millet iradesinin sözcülüğünü yapmak üzere parti kuran, kurduğu parti ile kısa sürede tek başına iktidar olan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’de ve dünyada medeniyet değerleri ile demokrasiyi örtüştüren duruşuyla cumhurbaşkanı olması çok önemlidir. Bundan sonra Erdoğan dünya mazlumlarına daha etkili bir şekilde sözcülük yapacaktır. Yeni Türkiye’nin yol haritasını oluşturan 12. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a başarılar diliyoruz. Bizler de Yeniden Büyük Türkiye vizyonu için bu süreçte sorumluk almaktan kaçınmayacağız.”

Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olmasını da değerlendiren Sofuoğlu, Türkiye’nin dünya mazlumlarının sözcüsü olmaya devam etmesi, kendi medeniyet değerleri ile buluşması ve paralel devletle mücadele için en uygun ismin Ahmet Davutoğlu olduğunu dile getirdi. Sofuoğlu “Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı konuşmaya baktığımızda sıraladığı 9 maddenin içerisinde ahlak, kültür, medeniyet değerleri ile buluşma var. Büyük Türkiye’nin Gazze, Somali, Doğu Türkistan ve Bosna’da Osmanlı değerlerinin diriliyor olmasına yönelik çıkışları oldu. Sayın Davutoğlu, konuşmasında ayrıca çözüm sürecinin devam etmesi ve daha istikrarlı olarak yürüyecek olmasına yönelik mesajlar da verdi. Bunların hepsi sevindirici gelişmelerdir” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen olarak yeni hükümetten beklentileri olduklarının altını çizen Sofuoğlu, Gezi olayları, 17-25 Aralık küresel operasyonları, 30 Mart yerel ve 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gerilim çıkarmak isteyenlerin hükümeti asıl gündeminden uzaklaştırdığını söyledi. Sofuoğlu, şimdi gerçek gündeme yeniden dönülmesi gerektiğini kaydederek, “İşsizlik, taşeronluk, gelir dağılımı adaletsizliği ve çalışanların haklarındaki eksikler giderilmeli. Emeklilik ikramiyesinden yararlanmada 30 yıllık süre 35 yıla çıkarılmalıdır. 2005’ten sonra göreve başlayan kamu görevlilerine bir derece verilmelidir. Disiplin affı derhal çıkarılmalıdır. 4/C’lilerin sorunları çözülmeli, kadroya geçirilmeleri sağlanmalıdır. Fazla mesai ücretleri ödenmeli, bilim insanı olan akademik kadroların maaşları iyileştirilmelidir. Bundan sonra iç sorunların çözümü için mücadele edilmeli” diye konuştu.
Sofuoğlu, çözüm süreci ile kat edilen mesafenin Türkiye’nin dışarıya daha güçlü bakışını sağladığını, diğer iç sorunların çözümüyle birlikte Büyük Türkiye’nin daha emin adımlarla ileriye gideceğini sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir