YAKLAŞIK 500 KİŞİ ZEHİRLENDİ

15 Ağustos 2014 Cuma, 11:01

FERDİ UZUN

Manisa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren özel bir fabrikada gıda zehirlenmesi meydana geldi. OSB’nin dev firması Vestel City’de yaşanan olay sonucu yaklaşık 360 kişi kusma, bağ ağrısı ve baş dönmesi sonucu hastanelere kaldırıldı.

İlk belirlemelere göre Merkez Efendi Devlet Hastanesinde 105, Manisa Devlet Hastanesinde 130 ve Celal Bayar Üniversitesi Hastanesinde ise 110 kişi tedavi altına alındı. Kentteki devlet hastanelerinin yetersizliği sebebiyle diğer hastalar ise özel hastanelere ve yakın ilçelerdeki hastanelere sevk edildi. Hastaların fabrika servisleriyle hastanelere götürüldüğü öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre fabrika işçilerinin dün öğlen yemeğinde musakka ve pilav’dan oluşan menüyü yedikleri ve bu sebepten dolayı hastaneye kaldırıldıkları öğrenildi. Olayı duyan hasta yakınları hastanelere akın etti ve yakınlarından gelecek haberi beklediler.

DURUMLARI İYİ

Olaydan sonra Manisa İl Sağlık Müdürü Metin Kaplan açıklama yaptı. Valilik toplantı salonunda bilgi veren Kaplan, “İlk belirlemelere göre işçilerin musakka ve pilav yediklerini öğrendik. Şuan için işçilerimizin durumu iyi. Ayakta tedavi oluyorlar. Birçoğu gün içinde tedavi olacak. Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerimiz yemeklerden numune aldılar. Asıl sebep tahlil sonuçları sonunda belli olacak. Konuşu takip ediyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir