YAĞIŞLI VE SOĞUK HAVA GELİYOR

06 Aralık 2013 Cuma, 17:14

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren bölgemizin kuzey kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

07.12.2013 Cumartesi günü; bölge genelinde yağış bekleniyor. Yağışların, yağmur ve sağanak, Balıkesir’in güneydoğu ilçeleri (Kepsut, Dursunbey, Sındırgı, Bigadiç)  ile Manisa’nın Demirci ve Kırkağaç ilçelerinde, akşam saatlerinde karlakarışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

08.12.2013 Pazar günü; Bölge geneli parçalı az bulutlu olarak geçecek. Rüzgarın; Güney Ege kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

09.12.2013 Pazartesi günü; Bölge geneli parçalı az bulutlu olarak geçecek.

Şu anki meteorolojik verilere göre; Salı günü bölgemizin  Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir soğuk hava ve kar yağışının etkisine girmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının; yarın (Cumartesi) bölge genelinde hissedilir derecede (6 ila 8 derece) azalacağı, bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.