VHO BAŞKANI HASAN ERYILMAZ’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

23 Kasım 2014 Pazar, 16:36

Manisa Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Hasan Eryılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hayatını kaybetmiş öğretmenleri rahmetle anarak kutsal görevine devam edenlerin öğretmenler gününü kutladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Manisa Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Hasan Eryılmaz, “Dünyanın en kıymetli ve en değerli mesleğini icra eden şüphesiz ki öğretmenlerdir. Türk gençliğinin bilinçli, çağdaş ve laik temeller üzerinde kurulmasını sağlayan ve bizlere bir ömür sevgi-saygı aşılayan başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Çocuklarımızı emanet ettiğimizde onlardan anne şefkati ve bir baba güvenini eksik etmeyen öğretmenlerimize büyük bir şükran borçluyuz. Gece gündüz demeden geleceğimiz için kendilerini eğitime harcayan emektar öğretmenlerimizin varlığı bizlere daha da güç katacaktır” dedi.

Öğretmenlere ihtiyaç vardır

Başkan Eryılmaz son olarak şunları söyledi: “ Tek temennimiz son zamanlarda ülkemizdeki aksayan eğitim sistemi içerisinde bu zorlu ve kutsal görevi yerine getiren baş tacı öğretmenlerimizin baskı altında kalmadan görevlerini icra etmeleridir. Bir ulusu kurtaranlar; okuyan, araştıran ve üreten gençliktir. Bu gençliği topluma kazandıransa öğretmenlerimizdir. Bu doğrultuda Türk ulusunun büyümesi, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması ve emperyalistlere karşı mücadele etmesi için öğretmenlere ihtiyacı vardır. Yaptıkları kutsal görev sürecinde hayatlarını kaybeden öğretmenlerimizi rahmetle anarken, görevini en iyi şekilde icra eden öğretmenlerimizin gününü kutlayarak onlarla gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir