VERGİ DAİRESİ BAŞKANI ÇAKAN’DAN MANİSA TSO’YA ZİYARET

25 Şubat 2014 Salı, 12:54

Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, Grup Müdürleri Tuncay Tekin ve Ercan Yazar Vergi Haftası dolayısıyla Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hayati Dolman, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Yaşar Coşkun ve Adnan Erbil, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yılmaz, Mehmet Baki Kılıç ile bir araya gelen Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, Vergi Haftası’nda kurum ve kuruluşlara nezaket ziyaretinde bulunduklarını belirtti.
Manisalı mükelleflerin vergi bilinci konusunda Türkiye ortalamasını üzerinde olduğunu vurgulayan Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, “25. Vergi Hafta’mızı kutluyoruz. Bu hafta bizler için bir yenilenme bir bahar yılı oluyor. Biz yılın 365 günü zaten vergi ile ilgili hizmetlerimizi veriyoruz. Ulu önder Atatürk’ün söylediği gibi Vatandaşa hazine karşı yükümlülükleri anlatmaktan yorulmamak lazım diye sözü vardır. Bu anlamda bizde yorulmadık. Yorulmayacağız. Vergi haftalarında toplumdaki vergi kültürünü, vergi bilincini yaygınlaştırma adına biraz daha vatandaşlarımıza verginin sıcak yüzünü gösterme adına pek çok etkinlikle karşılarına çıkıyoruz. Özellikle yarının geleceği olan çocuklarımıza vergiyi sevdirmek, onların gönüllerinde de vergi sevgisini, vergi bilincini oluşturabilmek. Bizim için en önemli görev olarak görüyoruz. Bu kapsamda Okullarımızı ziyaret edeceğiz, okullarımızda konferans vereceğiz. Çalışanlarımıza yönelik değişik kurum içi aktivitelerimiz olacak. Hazırladığımız program çerçevesinde haftayı dolu dolu kutlayacağız” dedi.
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, Manisa’nın Vergisini yatıran düzenli iller arasında olmasının mutluluk verici olduğunu belirterek, “Vergi Haftası’nın 25.’sini kutlamaya başladık. Biz adeta ortak çalışma arkadaşı, hatta paydaşı olarak gördüğümüz kurumumuzu ve dairemizle olan iş birliğini geçmişte olduğu gibi gelecekte de sürdüreceğiz. Sizlerle el ele gönül birliği ile bu çalışmalarımız devam edecek. Ticaretin içindeki insanların ödediği vergilerin haklı yerlere harcanıyor olması, kendisine hizmet olarak dönüyor olmasını kendilerine inandıracak olursak, bu bilinci aşılayabilirsek, mükelleflerde kendi üzerlerine düşecek görevlerini gönül rahatlığı ile yapacaklardır. Ülkemizin bekası için vergi kaçınılmaz bir unsur. Yerine getirilmesi gereken bir husus. Bizler bunun bilinci içindeyiz. İlimizde bunun bilincinde, Türkiye’de vergi toplama oranında ön sıralarda olduğumuzu görüyoruz. Bunda sizlerinde katkısı çok büyük. Ticaret erbabının vergi ödeyen insanlarımızın da vatandaşlık bilincinin oldukça üst seviyede olması bizleri memnun ediyor. Ben bu vesile ile ziyaretinizden duyduğum memnuniyeti ifade ediyor, nice yıllarda hep beraber olmayı diliyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.