VE BÜYÜKŞEHİR MÜJDEYİ VERDİ!

30 Nisan 2015 Perşembe, 17:29

 

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Güzelyurt Mahallesi’nde 2014 yılında temelini attığı Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda açılıyor. Spor kompleksinin iç kısmının büyük ölçüde tamamlandığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, “Projemizin dış kısmında peyzaj ve düzenleme çalışmalarını yapıyoruz. Şimdiden kentimize hayırlı olsun” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Yunusemre İlçesi Güzelyurt Mahallesi’nde yapımını büyük ölçüde tamamladığı Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu Projesi’nin açılış tarihi belli oldu. Dev projenin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda açılacağını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün kentimize hediye ettiği projeyi aynı zamanda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençlerimize hediye ediyoruz. Projemiz ilimizde yaşanan Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu eksiğini büyük ölçüde giderecek. Manisa’mıza hayırlı olsun. Açılışa tüm Manisalı hemşerilerimizi davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu’nun özellikleri hakkında da bilgi veren Gençoğlu, “Projemiz Uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacak şekilde tasarlandı. Proje içerisinde bulunan kapalı yüzme havuzu 5 kulvarlı yarı olimpik olarak dizayn edildi. Burası uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek” dedi.

Çok Amaçlı Spor Salonu

Spor Salonu’nun ise çok amaçlı olarak tasarlandığını dile getiren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gençoğlu, “Spor Salonumuzda basketbolun yanı sıra, tüm salon sporları yapılabilecek. Manisa’da Büyükşehir Belediyespor ile birlikte diğer kulüplerimizde salondan faydalanabilecek. Toplamda 5 bin 500 metrekarelik inşaat alanı üzerinde bulunan proje içerisinde spor salonu ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun yanı sıra, bin 500 kapasiteli tribünü, çocuk havuzu, 145 metrekarelik alana sahip kafeterya, 100 metrekarelik kondisyon salonu, idari bina ile birlikte 100 araçlık otopark da mevcut” şeklinde konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.