Vali Erdoğan Bektaş’tan Tasfiye Konusunda Cevap

30 Haziran 2014 Pazartesi, 15:36

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, AK Partili Şehzadeler İlçe Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in tasfiye konusunu yargıya taşıyacağı yönündeki açıklamasına cevap verdi.
Yerel seçimlerden önce Manisa Valiliği tarafından kurulan Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu’nun adaletli dağıtım yapmadığını iddia eden AK Partili Şehzadeler İlçe Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, haklarını aramak için yargıya gidecekleri konusunda açıklamada bulunmuştu.
Ak Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in tasfiye konusunda hem kendi belediyelerine hemde Yunusemre İlçe Belediyesi haksızlık yapıldığı gerekçesiyle konuyu Manisa İdare Mahkemesine taşıyacaklarıyla ilgili açıklamasına Manisa Valisi Erdoğan Bektaş cevap verdi.

Vali Bektaş konuyla ilgili olarak, “Biz konuda bir kısım rahatsızların olduğu gördük ve bizede ifade edildi. Geçen hafta içerisinde hem Şehzadeler hem de Yunusemre İlçe Belediye başkanlarımızın da yer aldığı bir toplantı yaptık. Onlara itiraz ettikleri konuları bize yazılı olarak bildirmelerini istedik. Özellikle ilçelerde şikayet yok. Merkez ilçelerimizde şikayet var. Bunun sebebi bu tasfiye süresinde ilçe belediyelerimizin bir söz hakkı vardı. Ancak iki merkez ilçe belediyemizin oluşmasına karşın, başkanları olmadığı için tasfiye süresindeki toplantıda yoktu. Orda bir problem var gibi görünüyor. Henüz bize talepler ulaşmadı. Mevzuat gereği ne yapabileceğimize masaya yatıracağız. Büyükşehir belediyemizin de rızasını ve onayı alarak şikayet konularını ortadan kaldırılmasına çalışacağız. Tabii ki bu konuyu yargıya taşımak bir yoldur. Ama bence yargıdan önce bizim üreteceğimiz yolu kullanmak daha uygun olur” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir