VALİ BEKTAŞ ESTİ GÜRLEDİ

21 Eylül 2014 Pazar, 15:03

Vali Erdoğan Bektaş sosyal medya üzerinden Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şube Başkanı İbrahim Demran’ı eleştirdi. Vali Bektaş, İbrahim Demran’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı “Tarımsal üretim köylüden alınıp şirketlere devrediliyor” açıklamasına karşı, “Başkan biraz sap ile samanı karıştırmış. Tarımsal üretimin şirketlere devrinde ne sakınca var? Köylülük bir üretim modeli değil, bir an önce kurtulmamız gereken bir yaşam tarzıdır. Artık köylerde bile şehirli gibi yaşayabilmeliyiz” dedi.

Ferdi UZUN

Ziraat Mühendisleri Odası Manisa Şube Başkanı İbrahim Demran’ın geçtiğimiz günlerde “Tarımsal üretim köylüden alınıp şirketlere devrediliyor” açıklamasını Vali Erdoğan Bektaş sosyal medya üzerinden eleştirdi. Vali Bektaş, “Başkan biraz sap ile samanı karıştırmış. Tarımsal üretimin şirketlere devrinde ne sakınca var? Köylülük bir üretim modeli değil, bir an önce kurtulmamız gereken bir yaşam tarzıdır. Artık köylerde bile şehirli gibi yaşayabilmeliyiz” dedi.

Yanlış mı biliyorum?

Demran’ın Jeotermalin olduğu sahalarda yüksek oranda bor madenin toprak yüzeyine çıktığını ve bunların tarım arazilerinin uzun ömürlü olmasını engellediği şeklindeki açıklamalarına da değinen Vali Bektaş, “Jeotermal enerji kullanılınca neden topraktaki Bor oranı yükselsin ki? Reenjeksiyon diye bir şey var. Ve bunu kuyuda devamlılığı sağlamak için şirketler yapmak zorunda. Jeotermalin sadece ısısı kullanılacak. Yoksa, yanlış mı biliyorum?” dedi.

Katliam durmalı

Demran’ın sadece toprak katliamını önlemeliyiz açıklamasına katılan Bektaş, “Başkan burada kesinlikle haklı, bu katliamı bir an önce durdurmalıyız. Ama nasıl? İşte onu da tartışmalıyız” dedi.

İŞTE VALİNİN O PAYLAŞIMLARI

Adsız2 Adsız

3 Yorum

 1. şener gürsel

  21 Eylül 2014 at 22:03

  herkes mesleği ile bilgi verirse kaos ortadan kalkar.

 2. Yusuf Polat

  22 Eylül 2014 at 09:26

  Köylerde Şehirli gibi yaşayabilmeliyiz ama, İzmir gibi büyük bir köyde yaşayan şehirli gibi değil.
  Köylerde şehirli gibi yaşamalıyız ama, tarımsal üretimi şirketlere devredilmiş ve tarım alanında ırgat olan köylü gibi değil.

 3. UFUK SENTÜRK

  22 Eylül 2014 at 19:58

  Sayın vali son derece haklı, jeotermal santraller suyu olduğu gibi rezervuara re enjekte eder santraller sadece jeotermal suyun ısısını kullanarak elektrik enerjisi üretir. Ve bilinen doğaya en az zarar veren enerji üretim şeklidir üstelik Alaşehir ve çevresi için de gerek turizm gerekse tarımsal manada bir nimettir. Bu nimete yöre halkı yeterince sahip olmaktadır .Başkan sektör hakkında bilgilerini tazalemelidir.
  UFUK ŞENTÜRK
  JEOTERMAL SANTRAL YATIRIMCILARI DERNEĞI (JESDER)
  YÖNETIM KURULU BAŞKANI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.