Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Üniversitede kıdem almak isteyen profesör “Erdoğan Atatürk’ten fazla seviliyor” dedi

14 Temmuz 2017 Cuma, 22:09

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri kapsamında Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) tarafından “Türkiye’de Darbeler ve 15 Temmuz Darbe Girişimi” konulu panel düzenlendi.

Panelin moderatörlüğünü üstlenen ve bir de konuşma yapan MCBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya konuşmasıyla tepki çekti. Panelin son bölümünde söz alan Tepekaya, “Bugün Recep Tayyip Erdoğan, bizim milletimiz tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk kadar sevilmektedir, belki daha da fazla!” dedi. Bu sözler üzerine salonda buz gibi hava eserken, Tepekaya’nın neden bu şekilde bir konuşma yaptığına kimse anlam veremedi.

TEPEKAYA’NIN O KONUŞMASI

Panel sonunda bir değerlendirme yapan Tepekaya, şunları dile getirdi: “Hiç şüphesiz 15 Temmuz’da yapılan mücadele, bir istiklâl ve istikbâl mücadelesidir, bir milli mücadeledir. Bugün Recep Tayyip Erdoğan, bizim milletimiz tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk kadar sevilmektedir belki daha da fazla. Bu, halkın liderine inanması ile izah edilebilir. Ben Mithat Cemal Kuntay’ın ‘Mehmet Akif’ kitabını özellikle getirdim. Orada kısa bir anektod var. Mithat Cemal Kontay Mehmet Akif’e İstiklal Marşı’nı yazdıktan sonra soruyor: “Akif, sen Çanakkale Savaşları döneminde de şiirler yazdın ama o şiirlerinde kurtuluştan bu kadar emin değildin” diyor. Akif de, “Başımızdaki lideri kim görse inanırdı” diye cevap veriyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da, “Biz canımızla, kefenimizle yola çıktık” dedi ve bu millet ona inandı, bu darbeyi engelledi. Bu millet liderine inanınca peşinden gidiyor ve geleceğe böyle güzel bir miras bırakıyor. Gazilerimizi saygıyla, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Onları unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız.”

 

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir