UKOME Kararları Web Sitesi’nde Yayınlanıyor

17 Eylül 2014 Çarşamba, 16:18

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) aldığı kararlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Alınan kararların kamu kurumları, resmi kurumlar ve özel kuruluşlar tarafından yasal olarak uygulanması gerektiğini belirten Deniz, resmi yazışmaların uzun sürmesinden dolayı kararları Büyükşehir Belediyesi web sitesi üzerinden yayınladıklarını dile getirdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, UKOME genel kurullarında alınan kararlara Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesinden ulaşılabileceğini söyledi. Deniz, Resmi yazışmaların uzun sürmesinden dolayı kararlara kısa zaman içerisinde ulaşılması hedeflendiğini dile getirdi. Bakanlığın Büyükşehir Belediyeleri koordinasyon merkezleri için hazırladığı yönetmelik kapsamında iş ve işlemleri yürüttüklerini ifade eden Mümin Deniz, “Biz de bu yönetmeliği esas teşkil alarak UKOME yönetmeliğini hazırladık. UKOME yönetmeliğimize göre de il merkezi ve bağlı ilçe merkezlerinde tüm trafik düzenlemeleri ve diğer toplu taşıma araçları ile ilgili gelen talepler neticesinde güzergâhların belirlenmesi, taksi duraklarının ve bilet ücret fiyatlarının belirlenmesi gibi yasal hususları yürütüyoruz. Karayolları Toplu Taşıma Kanunu’na uygun olarak tüm şehir içi toplu taşıma hizmetlerini yerine getirmek UKOME’nin görevleri arasında” diye konuştu.

Resmi yazışmalar uzun sürüyor

UKOME kararlarının Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın onayı ile yürürlüğe girdiğini belirten Deniz, “Bu kapsamda alınan kararların kamu kurumları, resmi kurumlar ve özel kuruluşlar tarafından yasal olarak uygulanması gerekiyor. Bu kapsamda genel kurullarımızda alınan kararlar için resmi yazışmalar uzun sürüyor. Bu yüzden dolayı kararlara ulaşımın daha kolay sağlanması için Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesinden yayınlıyoruz. Bu uygulama ile amacımız uzun süren resmi yazışmalar esnasında kaybedilen zamanı telafi etmek. Bu çerçevede hizmetlerimiz daha da yenilenerek devam edecek” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir