TÜRKMENLERE GİYECEK YARDIMI!

24 Mart 2016 Perşembe, 11:10

MANİSA’nın Alaşehir İlçesi’ndeki Beşeylül İlkokulu 4-B sınıfı öğretmen ve öğrencileri başlattıkları kampanya kapsamında topladıkları 60 koli giyeceği Suriyeli Bayırbucak Türkmenlerine gönderdi.

Alaşehir Beşeylül İlkokulu 4-B sınıfı öğretmeni Yakup Yıldız ve öğrencilerinin topladığı 60 koli hiç kullanılmamış bebek ve yetişkin giysileri Bayırbucak Türkmenlerine gönderilmek üzere İHH İnsani Yardım Vakfı Manisa temsilcisi Fatih Akova’ya teslim edildi. Suriye’de saldırıya maruz kalan ve zor günler yaşayan Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım edebilmek amacıyla başlatılan kampanya nedeniyle öğrencileri tebrik eden Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yenir, “Toplanan giyecek malzemeleri belki bizim için çok kıymetli olmayabilir. Savaş ortamında kalan, mağdur, ihtiyaç sahibi kerdeşlerimiz için çok kıymetli eşyalardır. Zor durumda kalan dostlarımız için yardımın küçüğü büyüğü olmaz. Önemli olan onları düşünmek, acılarını, zorluklarını paylaşabilmektir. Okulumuzda da öğrencilerimizin bu alanda kültürlerini geliştirmek, paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğretmek amaçlanmıştır. Yardımlarımız devam edecek” dedi.

ALASEHIR ILCESI'NDEKI BESEYLUL ILKOKULU 4-B SINIFI OGRETMEN VE OGRENCILERI BASLATTIKLARI KAMPANYA KAPSAMINDA TOPLADIKLARI 60 KOLI GIYECEGI SURIYELI BAYIRBUCAK TURKMENLERINE GONDERDI. (FOTO: NURETTIN DOGAN / ALASEHIR, DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir