TÜRKİYE’NİN EN ÇOK ZİYARETÇİ ALAN FUARLARINDAN BİRİ 22. KEZ AÇILDI

21 Nisan 2015 Salı, 17:06

Manisa 22. Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı, Vali Erdoğan Bektaş’ın da katılımıyla açıldı.

 

Manisa Mesir Festivali kapsamında her yıl açılan Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı bu yıl 22. kez Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere açtı.

Açılışta konuşan Vali Erdoğan Bektaş, Manisa’nın kabına sığmadığını ifade ederek fuarcılığın profesyonel bir iş olduğunu söyledi.

Bektaş, “Bu memlekette sanayi ve tarım olacak diyorsanız olmazsa olmazınız fuarı unutmayacaksınız. Manisa önüne gerçekleşebilir hedefler koyarak sesini dünyaya duyurabilecek fuarlara ev sahibi yapmayı başarabilmeli” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de belediye olarak bu tür organizasyonlara destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Ergün, “Manisa’mızın adını tüm dünyaya duyurmak için elimizden geleni yapacağız. Birlikten kuvvet doğar anlayışı ile bu fuarımıza destek veren Şehzadeler ve Yunusemre Belediyesi’ne de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri fuar merkezinde açılan stantları gezdi.

26 Nisan tarihine kadar açık kalacak fuarda beyaz eşya, mobilya, hazır mutfak, çelik kapı, gıda, bilişim, otomotiv ve sağlık gibi alanlarda 300 firma temsilcisi stant açtı.

Fuar açılışına Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, MHP Manisa milletvekili adayları Hasan Eryılmaz, Zeynel Balkız, Yaşar Coşkun da katılım gösterdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.