Türkiye’nin En Büyük Projesi

25 Kasım 2014 Salı, 13:40

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en büyük kapasiteli otomasyonlu otoparkının temelini 26 Kasım Çarşamba günü törenle atacak. Temel atma törenine tüm Manisalıları davet eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 11 katlı ve 560 araç kapasiteli otomasyonlu otoparkın, kent merkezinin otopark sorununa önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Manisa’da yaşanan otopark sorununa çözüm için çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Emekliler Parkı otoparkının ardından yeni bir otoparkı daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Türkiye’nin en büyük projeleri arasında olacak 560 araç kapasiteli otoparkın temelinin 26 Kasım Çarşamba günü saat 16.30’da törenle atılacağını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Uzunca bir süre prosedürler nedeniyle bekleyen dev projemizde, artık temel atma safhasına gelmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Temelini atacağımız otoparkımız 11 katlı, 560 araç kapasiteli ve tam otomasyonlu olacak. Otoparka aracını park etmek isteyen kişi girişte aracını bırakacak ve bilgisayar sistemi ile hangi numaralı park yerine gideceği belirlenerek otomatik mekanizma sayesinde araç kendiliğinden park edilecek. Araç geri çağrılacağı zaman da otoparkın çıkışından kart okutularak araç otomatik sistemle çıkış kapısına gelecek” dedi.

Türkiye’nin en büyük projesi

İş bitirme süresinin 630 gün olduğunu ve bu sürenin öncesinde projeyi tamamlamayı hedeflediklerini de belirten Başkan Ergün, “Projemizde kurulacak olan sistem son teknolojik donanımlarda olacak. Projemizin bir örneği İzmir’de ve İstanbul’da mevcut. Ancak bu kadar büyük kapasiteli ve son Alman teknoloji ürünü olarak 560 araçlık projemiz, Türkiye’nin en büyük projesi olma özelliğini taşıyor. Şimdiden Manisa’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin En Büyük Yatırımı Geliyor (2)_1024x768 Türkiye’nin En Büyük Yatırımı Geliyor (3)_1024x768 Türkiye’nin En Büyük Yatırımı Geliyor (4)_1024x768

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir