Türk Yerel Hizmet-Sen kadınları unutmadı

11 Mart 2014 Salı, 13:22

Yetkili Sendika Kadınları Unutmadı

Manisa Belediyesi’nde yetkili durumda olan Türk Yerel Hizmet-Sen üyesi olan kadınları unutmadı. Kültür Sitesi Meclis Salonu’nda düzenlenen etkinlikle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Türk Yerel Hizmet-Sen, Belediye Meclis Salonu’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir etkinlik düzenledi. Belediye Başkan Yardımcısı Funda Solak’ın katıldığı etkinliğe ayrıca Türk Yerel Hizmet-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa Ali Algın, Şube Sekreteri Metin Memiş, Kadın Kolları Başkanı Nevin Özkan ve Belediye’de çalışan sendika üyesi kadınlar katıldı. Program Türk Yerel Hizmet-Sen’in hazırlamış olduğu kadın sinevizyonuyla başladı. Ardından açılış konuşmasını ise Şube Sekreteri Metin Memiş gerçekleştirdi. Memiş konuşmasında, “Belirli günlerde arkadaşlarımızla bir araya gelmeyi kendimize görev edindik. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamamıza katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederiz. Bizler bu etkinliği hazırlarken, bazı sendika şube başkanları belediyenin borcundan bahsetmekte. Sosyal dengelerimizi zamanında alamadığımızdan bahsetmekte ve mobbing uygulandığından bahsetmekte. Keşke o sendika şube başkanları sadece sendikacılıkla uğraşsa, çalışanların gerçek sorunlarıyla ilgilenseler. Beli bir sendikada bulunan herkes aynı siyasi görüşü taşımamaktadır. Herkesin kendine ait görüşleri vardır. Sendika sadece 657 sayılı kanuna tabi çalışanların haklarını savunmakla mükelleftir. Kısacası siyaseti siyasetçiler, sendikacılar ise sendikacılık yapsın. Tekrardan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü kutlayarak, ‘Anne Çocuk Eğitir, Çocuk Ülke Yönetir’ diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Gelecek Kadınlardır

Memiş’in konuşmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştiren Kadın Kolları Başkanı Nevin Özkan ise şunları söyledi; “Kadınlarımızın merhameti, nezaketi, estetik anlayışı ve sevgisiyle yerel yönetimlerde verilen hizmetin kalitesinin artacağına inanıyorum. Bugün dünyanın değişik coğrafyalarında milyonlarca kadının, küresel aktörlerin anlamsız çılgınlıkları yüzünden, tarifsiz acılar içinde olduğunu ve gözyaşı döktüğünü biliyoruz. Ama aynı zamanda bir anne olarak yarınlarımızı kucaklama mücadelesi verdiğini de biliyoruz. Burada haksızlığa uğramış, kadınlık onurları zedelenmiş bütün kadınların acılarını paylaştığımızın altını özellikle çizmek istiyorum. Kendi medeniyet havzamıza yabancılaşmadan, kadınlık değerini layık olduğu düzeye yükselterek, bir kimlik dejenerasyonuna uğramadan çalışma hayatı ile aile hayatını mutlu bir şekilde bütünleştirilmiş kadınlarımızın ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacağına inanıyoruz”

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir