TURGUTLU CENGİZ ERGÜN’LE COŞTU

13 Mart 2014 Perşembe, 03:08

Turgutlu’da Zaferin Ayak Sesleri

MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Turgutlu ilçesini ziyaret etti, 2 ayrı noktada yaklaşık 6 bin kişiye hitap etti. Coşkunun balkonlardan sokaklara taştığı ziyarette Turgutlu halkına hitap eden Ergün, “Başkaları gibi devletin yaptığı hizmetleri kendimiz yapmışız gibi propaganda yapmıyoruz. Manisa’da 100’ün üzerinde proje hayata geçirdik. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı” dedi.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Turgutlu ilçesinde miting düzenledi. Ergün’ün mitingine MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Manisa Milletvekilleri Sümer Oral, Erkan Akçay, Turgutlu Belediye Başkan Adayı Turgay Şirin, Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Çipiloğlu, Belediye Meclis Üyesi Sezai Gürcan ve MHP İl Başkanı Tanju Balatlı da katıldı. İlk mitingin yapılacağı Selvilitepe Mahallesi’ne yürüyerek giden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün ve Turgutlu Belediye Başkan Adayı Şirin, Turgutluluların büyük ilgisi ile karşılandı. Havai fişekler, meşaleler, alkış ve tezahüratlarla karşılanan Ergün ve Şirin, vatandaşları selamladı.
Ortaya attığınız anketleri ispat edin
Yaklaşık 500 metre yürüyerek mitingin yapılacağı alana gelen Ergün ve Şirin, otobüs üzerinden meydanı dolduran binlerce vatandaşı selamladı. İlk olarak vatandaşlara seslenen Turgutlu Belediye Başkan Adayı Turgay Şirin, “Belediyecilikte marka haline gelmiş Cengiz Ergün başkanımızla birlikte Manisa’da ve Turgutlu’da çok güzel hizmetleri hayata geçirmek için hizmete talibiz” dedi. Şirin’in ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı. Anketler satın alarak kendilerini üçüncü sırada gösterenlere en güzel cevabı halkın vereceğini belirten Ergün, “30 Mart’ta bu millet, anket nasıl yapılır gösterecektir. Günlerdir söylüyorum, hodri meydan diyorum, gelin bu anketlerinizi ispat edin” dedi.
Ne mutlu Türküm diyene
Manisa’da 5 yılda 100’ün üzerinde projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Ergün, “Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı, Şehirlerarası Otobüs Terminali, Kent Park bu projelerimizden birkaçı. Ama manevi açıdan bizleri en çok mutlu eden bir Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’nu kazandırdık Manisa’ya. Kamu kurumlarının tabelalarından T.C’lerin kaldırıldığı, Andımız’ın okutulmadığı, Türk’lüğün ağza alınmadığı bir ortamda inadına ‘Ne mutlu Türküm diyene’ anlayışıyla gençlerimize geçmişimizi unutturmamak için bu eseri kazandırdık” diye konuştu. Ergün’ün bu sözleri meydanı dolduran binlerden büyük alkış aldı.
Ergün Turgutluluları selamladı
Son olarak Selvilitepe’de MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Turgutlu halkına hitap etti. 30 Mart seçimlerinin hükümetin biletini kesecek bir seçim olacağını savunan Öztürk, vatandaşların artık mevcut iktidardan kurtulmak istediğini ifade etti. Mitingin ardından Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Turgutlu Belediye Başkan Adayı Turgay Şirin’in Selvilitepe seçim irtibat bürosunu açtı. Daha sonra Camiönü mitingine geçildi. Miting alanına bir süre otobüs içerisinde vatandaşları selamlayarak ilerleyen Ergün, daha sonra otobüsten inerek, vatandaşlarla tek tek tokalaştı.
Coşku balkonlardan sokağa taştı
Yaklaşık 2 kilometre yürüyerek vatandaşları selamlayan Ergün ve Şirin için Turgutlu’da adeta yer yerinden oynadı. Vatandaşlar balkonlara çıkarak ve bayrak sallayarak Ergün ve Şirin’i selamlarken, yüzlerce vatandaş da sokağa dökülerek meşaleler ve alkışlarla kendilerini selamladı. Birçok vatandaş Ergün ve Şirin ile el sıkışmak için adeta birbiriyle yarışırken, bazı vatandaşlar da fotoğraf çektirebilmek için sıraya girdi. Gösterilen büyük ilgi, adayların yüzünü güldürdü.
Komadaki hastadan kendi ayakları üzerinde duran bir belediye
Camiönü’nde toplanan yaklaşık 3 bin kişilik kalabalığa ilk olarak Turgutlu Belediye Başkan Adayı Turgay Şirin seslendi. Ankara ile aynı dili konuşan belediye döneminin artık son bulduğunu vurgulayan Şirin, “Artık Manisa ile aynı dili konuşan belediye diyeceğiz. Bu da inşallah büyükşehirde Cengiz Ergün, Turgutlu’da şahsımla olacak. Bu nedenle desteklerinizi bekliyoruz” dedi. Şirin’in ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı. Komadaki hasta konumunda buldukları Manisa Belediyesi’ni 5 yılda kendi ayakları üzerinde duran ve yatırım yapabilen bir belediye haline getirdiklerini belirten Ergün, “Çalmazsan, çırpmazsan, kendi yandaşlarına peşkeş çekmezsen bunları sağlayabiliyorsun” dedi.
Tanrıverdi belediyeciliği bilmiyor
Konuşmasında Turgutlu Adayı Serhat Orhan ve Manisa Adayı Hüseyin Tanrıverdi’yi de hedef alan Ergün, “Turgutlu’ya okul yapılıyor, hastane yapılıyor, adalet sarayı yapılıyor. Bazıları da ‘Ben yaptım’ diyerek ortalıkta propagandasını yapıyor. Devletin yaptığı projeleri kendisi yapmış gibi gösterenler, kardeşi üzerine tapusunu yaptığı konutlardan bahsetsin. Sayın Hüseyin Tanrıverdi de bu yolda aday ama o da belediyeciliği bilmiyor. Büyükşehirin mimarı olduğunu söylüyor ama Manisa’dan bihaber. Manisa’ya tıbbi atık tesisi yapacağını söylemişti yaklaşık 1 ay önce. Bizim Manisa’ya 2,5 yıl önce kazandırdığımız tıbbi atık tesisinden haberi bile yok” dedi. Konuşmaların ardından Ergün, alkışlar ve tezahüratlarla Turgutlu mitingini tamamladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.