Son Dakika
20 Şubat 2018 Salı

Trafikten sosyal medyaya inanmayın uyarısı

13 Aralık 2016 Salı, 11:54

MANİSA İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Yusuf Onat, ehliyetlerin değiştirilmesi için verilen sürenin 2020 yılına kadar uzatıldığını söyleyerek sosyal medyada yayılan harç ücretlerinin arttırıldığıyla ilgili söylentilerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Sosyal medya üzerinden ehliyetlerin 31 Aralık tarihine kadar değiştirileceği söylentilerinin artmasıyla birlikte vatandaşlar Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüklerine akın etmeye başladı. Manisa’da 473 bin ehliyetlinin bulunduğunu ifade eden Manisa Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Yusuf Onat, aralık ayı başından bu ba yana günde yaklaşık 200 kişinin ehliyetlerini yenilemek için başvuruda bulunduğunu ifade etti. Sosyal medya üzerinde yer alan söylentilerin gerçeği yansıtmadığını dile getiren Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Onat, “Sosyal medya üzerinden ehliyetlerin 31 Aralık tarihine kadar yenilenmesi, yenilenmediği takdirde cezai işlemlerin uygulanacağı, ehliyet harç ücretlerinin arttırıldığı ve sağlık raporunun devlet hastanelerinden 300 TL-450 TL arasında değişen fiyatlarla alınacağı gibi söylentiler yer alıyor. Bu söylentilerin hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Vatandaşlarımız bu tür söylentilere itibar etmesin” diye konuştu.

Eski ehliyetlerin yenilenme süresinin 2020 yılına kadar uzatıldığını ifade eden Onat, “Sürücülerimiz ehliyetlerini 31 Aralık 2020 tarihine kadar yenileyebilir. Sürücü adayları ve sürücülerimiz sağlık raporlarının yine aile hekimlerinden, devlet hastanelerinden veya özel sağlık kuruluşlarından alabilir. Sürücülerimiz aldıkları sağlık raporu ile birlikte 15 TL’lik harç ücreti, biyometrik fotoğraf ve kimlikleriyle beraber egm.gov.tr adresinden randevu alarak müdürlüğümüze başvuracaklardır. İl genelinde 473 bin, merkezimizde ise 200 bin ehliyetli vatandaşımız bulunuyor. Hedefimiz 2020 yılına kadar her gün 100 vatandaşımızın ehliyetini yenilemek” diye konuştu.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir