TEK AMAÇLARI ‘OKUYAN BİR MANİSA’

05 Kasım 2015 Perşembe, 18:01

Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi, ‘Okuyan Şehir Manisa Projesi’ kapsamında kütüphanesi bulunmayan yada yetersiz kitabı bulunan okullara kitap desteğinde bulunmaya devam ediyor.
Milli Eğitim AR-GE Birimi tarafından Şehzadeler 85. Yıl Çok Programlı Lise’sine yapılan kitap desteğinin teslim töreni AR-GE Birimi Sorumlusu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş, okul idaresi, AR-GE Birimi öğretmenleri ve öğrencilerin katımıyla gerçekleşti.
Amaçlarının öğrencileri okumaya teşvik etmek ve ömür boyu okuma alışkanlığı kazandırmak olduğunu belirten AR-GE Birimi sorumlusu Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş, “Kitaplarımızla köy okullarımıza kütüphaneler oluşturulacak ve öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırılarak, düşünen, yorumlayan kendini ifade edebilen öğrenciler yetiştirilecektir.” dedi.
‘Daima kitap okumayı sevmeli ve bunu alışkanlık haline getirmeliyiz’ diyen Okumuş, “Bilgisayar ortamında okuduğumuz yazılar ile elinizdeki kitaptan okuduğunuz kitaplar arasında fark vardır. İkisinden de ayrı zevkler alırız. Önyargılarınızı yıkıp elinize kitabınızı almalısınız. Kitabın kalınlığı gözünüzü korkutmamalı ya da kim okuyacak bu kadar sayfayı diye içinizden geçirmemelisiniz. Bunu başardığınızda, sizde okumayı sevecek ve okuma alışkanlığı kazanacaksınız.” şeklinde konuştu.
Manisa Şehzadeler 85. Yıl Çok Programlı Lisesi müdürü, Sami Aydın ise, “Okulumuz Manisa’nın en doğusunda yer alan bir okuldur.650 kişilik bir mevcudumuz var. Eğitim her zaman önemli ama özellikle bulunduğumuz bölge de daha da bir önem arz ediyor. Onların yaşıtlarından bir adım önde olmaları ve en önemlisi hayata kazandırılmaları adına önem arz ediyor. Bu anlamda sadece ders kitapları değil roman hikâye, anı vs. kitapların da kütüphanemizde bulunmasını istiyoruz. Milli Eğitim AR-GE birimine bu destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Tabi bu yeterli mi hayır tabi ki. Bunun dışında okur severlerden okudukları ve hediye etmek istedikleri Kitapları okul kütüphanemize istiyoruz.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir