Sultani Üzüm Marka Olacak

03 Eylül 2014 Çarşamba, 20:13

Sultani Üzüm Marka Olacak

MANİSA Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye ve dünya pazarında önemli bir yere sahip olan ve Manisa’da üretilen Sultani üzümü tanıtmak ve markalaştırmak amacıyla başlattığı ‘1. Manisa Sultani Üzüm Şenliği’ etkinlikleri, düzenlenen kortejle devam etti. Vatandaşlara üzüm ikramında bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Sultani üzümü markalaştırmak için çaba gösterdiklerini söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Manisa Sultani Üzüm Şenliği’, kapsamında düzenlenen etkinlikler, kortej töreni ile devam etti. Korteje Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Nedim Zurnacı, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, Manisa Ziraat Odası Başkanı Nuri Sorman, üreticiler ve vatandaşlar katıldı. Şeyh Fenari Camii önünden başlayan kortejde, Manisa’da üretilen Sultani üzümü vatandaşlara ikram edildi.

Başkan’dan vatandaşlara üzüm ikramı

Şehzadeler Mehteri, Şehir Bandosu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve halkoyunları ekiplerinin de yer aldığı korteji ilgiyle takip eden Manisalılar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e alkışlarla sevgi gösterilerinde bulundu. Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan kortejin ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, korteji takip eden gazetecilere ve vatandaşlara üzüm ikramında bulundu. Manisa’nın önemli değerlerini marka haline getirebilmek için çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Ergün, Sultani üzümü markalaştırmak için çaba gösterdiklerini söyledi.

1111111111111 222222222 333333333333 44444444444444

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir