Spil Dağı’nda Büyükşehir Farkı

02 Ocak 2015 Cuma, 19:18

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Spil Dağı bölgesindeki dağ köyleri ve milli park alanında kar nedeniyle kapanan yolları açtı. Özellikle Turgutalp Dağ Köyü sakinlerini sevindiren çalışmalarda, açılan yollar tuzlanarak, kayma olasılığının da önüne geçildi.

Yurt genelini etkisi altına alan kar yağışı, Manisa’da da kendisini gösteriyor. İl genelinde kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için büyük çaba sarf eden Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri de, sorumluluk sahasında olan yollarda açma ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Spil Dağı ve köylerinde çalışma yürüten Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, dağ köyleri, At Alanı ve Milli Park bölgesinde kar nedeniyle kapanan yolların açılmasını sağladı, açtığı yollarda tuzlama işlemi gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalar, özellikle Turgutalp Dağ Köyü sakinleri tarafından sevinçle karşılandı.

Turgutalp’ten Büyükşehir’e teşekkür

Turgutalp’in üst kısım olduğunun sanıldığını, ancak asıl bölümün alttaki bölge olduğunu belirten Turgutalp Muhtarı Turgut Şener, köylerinin bağlantı yolu olan 6 kilometre uzunluğundaki yolun açılması için talepte bulunduklarını, bunun üzerine Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin çalışma başlattığını ifade ederek, taleplerine kısa sürede yanıt vermesi nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Turgutalp’in yanı sıra Milli Park ve At Alanı bölgesinde de yol açma ve tuzlama çalışmaları yaptı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir