SOMALI KADINLAR MANİSAYI COŞKUYLA İZLEDİ

16 Ocak 2014 Perşembe, 17:39

KENT Konseyi Kadın Meclisi’nin Manisa Belediyesi’nin desteği ile yürüttüğü Haydi Kadınlar Manisa’ya Projesi kapsamında Somalı kadınlar Manisa’da ağırlandı. Somalı kadınlar, Manisa Belediyesi hizmetlerinin yanı sıra Manisa’nın tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

 

Manisa Belediyesi’nin desteğiyle Haydi Kadınlar Manisa’ya Projesi’ni başarıyla yürüten Kent Konseyi Kadın Meclisi, proje kapsamında Soma’dan gelen misafirlerini ağırladı. Manisa Belediyesi’nin kendileri için tahsis edilen 3 araçla Manisa’ya gelen kadınların ilk durağı Atatürk Gençlik Merkezi oldu. Somalı kadınlara Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevil Şekercioğlu, gönüllü rehber Canan Çağlayan Akyüz, Kadın Meclisi Üyesi Şükran Kaya ve Yazgül Gültekin eşlik etti. Atatürk Gençlik Merkezini gezen kadınlar, merkez hakkında bilgi aldılar. Kadınların ikinci durağı olan Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’nda ki sunum esnasında Şanlı Türk tarihinin en önemli mücadelelerinden birine sahne olan Çanakkale ruhunun yansıtıldığı dioramalar büyük dikkatle incelendi. Gezinin sabahki bölümü Mevlevihane’ye gidilerek tamamlandı. Konuklar, Manisa Belediyesi Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi’nde verilen öğle yemeğinin ardında sırasıyla Sultan Camii, Saruhan Bey Türbesi, Muradiye Camii’ni gezdi.

Başkan Ergün kadınlarla bir araya geldi

Gezilen camilerde namaz kılma fırsatı da bulan kadınlar Sultan Kafe’de verilen çay molasında Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile buluştu. Eşi Şeyda Ergün ile birlikte Somalı kadınları selamlayan Başkan Ergün, kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen kadınları da geri çevirmedi. Manisa ilçelerinde yaşayıp, Manisa’yı görmeyen kadınları Manisa’da ağırlamak amacıyla Haydi Kadınlar Manisa’ya projesini hayata geçirdiklerini ve aylardır süren bu projeden mutlu olduklarını belirten Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Somalı kadınları Manisa’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Somalı kadınlar Başkan Ergün’e ve Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne teşekkürlerini ileterek, mutlu bir şekilde ilçelerine uğurlandılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.