SOMA’DAKİ ÖĞRENCİLERE TEST KİTABI DESTEĞİ      

06 Haziran 2014 Cuma, 19:02

MANİSA’nın maden ocağı faciası yaşanan ilçesi Soma’ya bir yayınevi tarafından ortaokul öğrencilerine dağıtılmak üzere çeşitli konularda toplam 84 bin test kitabı gönderildi.

Soma’daki 301 madencinin yaşamını yitirdiği kömür ocağı kazanın acıları tazeliğini korurken, yardımlarda düzenli olmasa da gelmeye devam ediyor. Maden kazasında ölenlerin geride 432 yetim bıraktığı Soma’ya bir yardımda bir yayın evinden geldi. İsminin açıklanmasını istemeyen yayınevi tarafından gönderilen, ortaokul öğrencileri için Türkçe, matematik, inkılap tarihi, fen ve sosyal bilgiler alanında hazırlanmış konuları kapsayan toplam 84 bin test kitabı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi. Soma Ticaret Meslek Lisesi deposuna taşınan test kitaplarının önümüzdeki günlerde dağıtılacağı bildirildi.

Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, “Hayırsever bir yayınevi tarafından ilçeye çok sayıda test kitabından oluşan eğitim setleri gönderildi. 5 ile 8’inci sınıf arasındaki tüm öğrencilerimizi ilgilendiren bu setler ders tekrarlarında ve eğitim hayatlarında yardımcı olacak bilgiler içeriyor. Bu Eğitim setlerinin ilçeye gönderilmesine vesile olan yayınevine teşekkür ediyoruz. Yayıncı kuruluş tarafından ilçemize gönderilen kitapların dağılımı okullarımıza yapılmaya başlandı. Tatil döneminden önce okullardaki öğrencilerimiz bu kitapları almış olacak.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.