SOMA’DA ORTAOKULA YARDIM

29 Kasım 2014 Cumartesi, 11:39

İZMİR İş Kadınları Derneği (İZİKAD) öncülüğünde; Manisa’nın faciayla sarsılan ilçesi Soma’daki bir ortaokula yazıcı, kırtasiye malzemesi ve giyim eşyası yardımı yapıldı.

İZİKAD öncülüğünde Karşıyaka Metin Aşıkoğlu Ortaokulu öğrencileri ve velileri; 301 madencinin öldüğü Soma’daki Avdan Ortaokulu’na destek için kermes düzenledi. İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nde düzenlenen ‘Soma’yı unutmadık’ kermesinde satılan el işlerinden elde edilen gelirle yazıcı, kırtasiye malzemesi ve giyim eşyası alındı. Alınan malzemeler ve arta kalan parayı teslim etmek üzere seçilen komite bugün Soma’ya geldi. Avdan Ortaokulu’nu ziyaret eden İzmirli grup, malzeme ve parayı teslim etti. Ardından grup, Soma Mezarlığı’nda ölen madenciler için oluşturulan ‘Madenciler Şehitliği’ni ziyaret etti.

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Danışma Kurulu Başkanı Zerrin Tuncer, “Soma’da meydana gelen üzücü olay bizleri de çok üzdü. Herkes gibi biz de Soma’daki kardeşlerimize ve yaşamını yitiren madenci ailelerine yardım yapabilmek için bir komite oluşturduk. Düzenlediğimiz kermesle yaptığımız el işlerini satıp gelir temin ettik. Temin ettiğimiz paralarla Soma’daki madenci çocuklarının okuduğu Avdan Ortaokulu’na yazıcı kırtasiye ve giyim eşyasının yanı sıra bir miktar da para getirdik. Yaptığımız bu yardımları okul yönetimine teslim ettik. Ayrıca maddi durumu kötü olan çocuklar hakkında bilgi aldık. Tespit ettiğimiz bakıma muhtaç çocuklarının tedavileri için İzmir’deki doktor arkadaşlarımızla görüşeceğiz” dedi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir