Soma Otoparkları Büyükşehire Devredildi

23 Eylül 2014 Salı, 16:22

Soma Otoparkları Büyükşehire Devredildi

MANİSA Büyükşehir Belediyesi ve Soma Belediyesi arasında imzalanan protokolle, Soma ilçesindeki otobüs terminalleri, ada içi otoparklar, kapalı otoparklar ve açık otoparklar, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Protokol imza töreninde konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, protokolün Manisa ve Soma halkına hayırlı olmasını diledi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’yi makamında ağırladı. Soma ilçesindeki otoparkların Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne devri konusunda protokol imzalamak üzere Başkan Ergün’ü ziyaret ettiklerini belirten Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, “Ulaşım hizmetleri ile ilgili Büyükşehir Belediyemiz ile devir protokolümüzü imzaladık. Hayırlısı olsun vatandaşlarımız için. Yasa gereği biliyorsunuz 30 Mart seçimlerinden sonra peyderpey ilçe belediyeleri ile büyükşehir arasında devir işlemleri gerçekleşiyor. Bu konuda harekete geçen ilk ilçe belediyelerinden bir tanesiyiz. Aynı hızımızla devam ediyoruz. Biz bu devirlerin bir an önce gerçekleşmesinin hizmetleri kolaylaştıracağını düşünüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızla karşılıklı mutabakat sağladık ve hazırladığımız metinleri bugün imzaladık. Hayırlı olsun” dedi.

Manisa ve Soma için hayırlı olsun

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’yi ve beraberindekileri Manisa’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, “Yeni Büyükşehir Yasası’nın getirdiği kurallar neticesinde otobüs terminalleri, mevcut tesisler, ada içi otoparklar, kapalı otoparklar, açık otoparklar ve diğer otobüs terminalleri içindeki ticari taksiler ve servis araçları gibi konularda yapılan çalışmalarımızı tamamladık. Bugün de iki başkan olarak burada imza altına alıyoruz. İnşallah hepimiz için, Manisa halkı için, Soma halkı için hayırlı olur. İnşallah bundan sonra daha güzel projelerde bu imzaları çoğaltırız” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir