SEYYAR SATICILIKTAN MAĞAZALAR ZİNCİRİNE BAŞARI ÖYKÜSÜ

24 Nisan 2014 Perşembe, 15:27

Manisa’nın Demirci ilçesinde seyyar satıcılıktan açtığı mağazalar zinciri ile adından övgü ile bahsettiren Kadir Karakoç, yeni mağazasını Demirci halkının hizmetine sundu.
Bölge halkına kaliteli hizmeti amaçlayan genç girişimci Kadir Karakoç, seyyar olarak başladığı iş hayatından adım adım başarı öyküsünü şöyle anlattı: “İlk giyim işine girdiğimde pazarlarda seyyar olarak bu işi yapıyordum. Müşterilerime her zaman kaliteli hizmeti ve güler yüzü hiçbir zaman eksik etmedim. Bu işte bugünü değil yarını düşünerek adımlarımı ona göre attım. İl merkezilerinde olan mağazaların niçin bizimde memleketimizde olmasın diye hep bunu düşünerek yoluma devam ettim. Şimdi gördüğünüz gibi ilçemizin hizmetine yeni mağazamıza da hizmete açtık. Bu yolda yanımda olan aileme ve tüm sevenlerime teşekkür ediyorum. İnşallah Demircimiz’e daha iyi hizmetleri hep birlikte getireceğiz.” dedi.
Genç girişimci Kadir Karakoç’un giyim mağazasına çok sayıda vatandaşın yanısıra Demirci Kaymakamı Yalçın Sezgin ve Belediye Başkanı Selami Selçuk ta katıldı. Mağazanın açılışında konuşan Demirci Kaymakamı Yalçın Sezgin, “Kadir Karakoç’un güzel işler yaptığını görüyoruz. Güzel iş yapmak demek müşteri memnuniyetini sağlamak demektir. Müşteriyi memnun etmek önce sattığınız ürünün kalitesin ve ayrıca fiyatı önemlidir. Ticaret ve esnaflıkta her zaman yenilikçi olmak gerekiyor. Ticaret yapmak zor hale gelmiştir. Müşteriyi işyerinize çekmek için iletişim yollarını çok iyi kullanmak gerekiyor. Artık esnaflarımız internet denen bir derya ile yarışıyor. İnternet üzerinden istediğiniz ürünü görebiliyor bir tıkla hemen getirtebiliyorsunuz. Fakat orada ürünü deneyemiyorsunuz ama işyerine gelerek deneyebiliyor isteğinize göre alabiliyorsunuz. Kadir Karakoç’a yeni iş yerininin hayırlı olmasını temenni ediyorum “dedi.
Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk da “Esnaflık toplumda yer almak için önemli bir yerdir. Esnaflıkta hem geçimini sağlarsın hem de topluma hizmet edersin. Kadir kardeşimiz kendisini çok iyi geliştirmiş esnaflarımızdan birisidir. Bay – Bayan giyim eşyası alacakların istek ve taleplerine göre ürünleri temin ediyor. Kendisine başarılar diliyor. Yeni iş yerinin memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
Mağazanın açılışı dua ile yapılırken Demirci Kaymakamı Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Selami Selçuk ve eski Belediye Başkanlarından Mehmet Babayiğit, işyerinin açılış kurdelesini birlikte kestiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.