Şehzadelerde Fırınlara Gece Yarısı Baskını

11 Temmuz 2014 Cuma, 09:30

“Ceza bizim için en son seçenek”
Şehzadeler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sahurda Şehzadeler İlçesi’ndeki fırınları denetledi. Şehzadeler ilçe sınırlarında bulunan 30 fırında yapılan denetimlerde, genel temizlik, fiyat tarifesi ve gramaj kontrolleri yapıldı.

Şehzadeler Zabıta Müdürlüğü ekipleri sahurda yaptığı denetimlerde, mevzuata aykırı olan durumlarla ilgili fırınlara ihtar verdi. Şehzadeler ilçe sınırlarında bulunan 30 ekmek fırınını denetleyen Zabıta ekipleri genel temizlik, fiyat tarifesi ve gramaj kontrollerinde uygunluk denetimleri yaptı. Yapılan denetimlerde yeni fiyat tarifelerini bulundurmayan 14 işyerine yazılı ihtar verildi. Ayrıca yapılan denetimlerde üç fırın sahibine, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatını ibraz edemediği ve bir iş yerine de ruhsatsız çalışmadan dolayı gerekli uyarılar yapılarak, yazılı ihtar verildi.

“GEREKENİ YAPACAĞIZ”
Bu tür denetimlerin belli periyotlarla devam edeceğini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İnsan sağlığını doğrudan ilgilendiren konularda gerekeni yapacaklarını ifade etti. Şehzadeler Belediyesi olarak cezayı en son seçenek olarak gördüklerini ifade eden Başkan Çelik, “Şehzadeler Belediyesi olarak ceza bizim için en son seçenektir. Fakat çevre ve insan sağlığını doğrudan ilgilendiren konularda yasa ve kanunlar neyi gerektiriyorsa onu uygulayacağız. Vatandaşlarımızın en temiz şartlarda üretilmiş olan gıdalara ulaşması için denetimlerimize sürekli devam edeceğiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir