Şehzadeler ve Yunusemre’nin Servis Araçları Büyükşehirden

04 Temmuz 2014 Cuma, 09:46

Manisa Büyükşehir Belediyesi daha önce Manisaspor alt yapısı ile birlikte amatör takımların taşınmasında kullanılan dört adet servis aracını Şehzadeler ve Yunusemre Belediyesi’ne devretti. Hiçbir spor kulübünden destek çekme gibi bir konunun söz konusu olmadığını ifade eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü, servis araçlarının ilçe belediyelerine devredilmesi nedeniyle bu konunun gündeme geldiğini, Büyükşehir’e alınacak yeni araçlarla spora hizmetin devam edeceğini söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından devredilen araçlar içerisinde Manisaspor’un alt yapısı ile amatör kulüplerin taşınmasında kullanılan servis araçlarının da olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü, basında yer alan ve Manisaspor’dan servis desteğinin çekildiğine dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Bugüne kadar Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak Manisaspor başta olmak üzere kentte bulunan amatör takımların çoğuna destek verildiğinin altını çizen Güzgülü, “Belediyemiz Manisaspor’un alt yapısı ile birlikte amatör takımlarımızın birçoğunu servis ihtiyacını hiçbir zaman geri çevirmemiştir. Ancak ilimiz merkezinde kurulan Yunus Emre ve Şehzadeler Belediyesi’ne devrolan araçlar içerisinde spor faaliyetlerinin yanı sıra sosyal projelerde de kullanılan dört adet servis aracımızda vardır. Servis desteğini çekme gibi bir durum söz konusu değildir. Büyükşehir Belediyemize alınacak olan yeni araçlarımızla bu hizmetleri vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Valilik Komisyonu Araçları Dağıttı
Valilikte seçimden önce oluşturulan devir ve tasfiye komisyonunun Büyükşehire ait bazı araçları yeni kurulan iki ilçeye dağıttığının altını çizen Güzgülü, “Makam, binek ve hizmet araçları seçimin hemen ardından gelen talep üzerine Yunus Emre ve Şehzadeler Belediyesi’ne verilmiştir. Ağır araçlar ise belediyelerin şantiyesi olmadığı için o zaman devrolamamıştır. Yunus Emre Belediyesi şantiyesini yapınca bu araçları bizden talep etmiştir” dedi.

Çerçi Hizmete Devam Edeceğini Söyledi
Yunus Emre ile birlikte Şehzadeler Belediyesi’ne devrolan servis araçları nedeniyle konunun gündeme geldiğini ve kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini ifade eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü, “Yunus Emre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, bu hizmete kendilerinin devam edebileceklerini kamuoyuna duyurmuşlardır” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir