ŞEHZADELER MECLİSİ’NDE ORTAK NOKTA NEPAL OLDU!

04 Mayıs 2015 Pazartesi, 17:11

Şehzadeler Meclisi’nden Nepal’e yardım

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve tüm siyasi partilerin belediye meclis üyeleri, Kızılay Manisa Şubesi’ne ziyarette bulunarak Nepal’de yaşanan deprem felaketi için nakdi yardımda bulundu. Başkan Çelik, “Dili, dini, ırkı ne olursa olsun, her mazluma koşan bir milletiz. Bugün de AK Parti, CHP ve MHP meclis üyelerimizle birlikte yardım kampanyasına destek veriyoruz” dedi.

Türk Kızılay’ı, Nepal’de meydana gelen 7,9 şiddetindeki depremin ardından yardım kampanyası başlattı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve belediye meclis üyeleri bu çağrıya duyarsız kalmadı. Başkan Çelik, Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Önal ve Ulus Kotluca, Şehzadeler Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Onaylı, MHP Grup Başkan Vekili Ziya Elmalı, CHP Grup Başkan Vekili Hüseyin Erkenci, ve tüm siyasi partilerin meclis üyeleriyle birlikte Kızılay Manisa Şubesi’ne ziyarette bulundu. Başkan Çelik ve meclis üyelerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Kızılay Manisa Şube Başkanı Cengiz Yurdabekçi, “Kızılay olarak oradaki vatandaşlarımızın yanındayız. Gerekli yardımları yapıyoruz. Türkiye genelinde de böyle bir kampanya başlattık. Oradakilerin yalnızca nakit paraya ihtiyacı var. Giyecek ve yiyecek yardımı gerekli yerlerden yapılıyor. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in, grup başkanları ve meclis üyeleriyle birlikte yardımda bulunması bizi çok mutlu etti. Duyarlı davranışlarından dolayı çok teşekkür ederim” dedi. Ziyarette Kızılay Kan Merkezi Şube Müdürü İsmet Nardal da yer aldı.

“TÜRK MİLLETİ HER ZAMAN MAZLUMUN YANINDADIR”

Türk milleti olarak yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında olduklarını belirten Başkan Çelik ise, “Türk Kızılay’ı göğsümüzü kabarttı. Hızlı bir şekilde afet bölgesine ulaşıldı. Oradaki yaraların sarılmasına destek veriliyor. Millet olarak bizim özelliğimiz budur. Biz nerede bir mağduriyet ve mazlum varsa tarih boyunca da hep destek olmuşuzdur. Bugün de yardıma koşmaya devam ediyoruz. Türk Kızılay’ını, çalışanlarını ve hayırseverleri kutluyorum. Şehzadeler Belediyesi’ndeki tüm partilere mensup meclis üyelerimizle birlikte biz de katkıda bulunalım istedik. Aramızda topladığımız parayı Nepal’e ulaştırmak için Kızılay’a ziyarette bulunduk. Bugünlerde Avrupa parlamentolarında sözde soykırım adı altında kararlar çıkarılmaya çalışılıyor. Oysa ki bunun ne kadar yanlış ve gerçek dışı olduğunu bugün burada yaşıyoruz. Nepal nüfusunun yüzde 80’i Hindular’dan oluşmaktadır. Bizim için insan olmak değerlidir. Dili, dini, ırkı ne olursa olsun, her mazluma koşan bir milletiz. Bu bağlamda da biz insanların soyunun kurumasını değil, herkesin can bulması, hayat bulması için çaba sarf eden, yardım eden bir milletiz. Ecdadımız da bu şekilde davranmıştır. Bugün AK Parti, CHP ve MHP meclis üyelerimizle birlikte bu kampanyaya destek veriyor olması da bir iyiliktir, güzelliktir. Farklılıklarımız olsa da ortak paydalarımız çoktur. Katkıda bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.