Şehzadeler Belediyesi Yeni Hizmet Binasına Taşındı

02 Temmuz 2014 Çarşamba, 16:10

Şehzadeler Belediye Meclisi, Temmuz ayı meclis toplantısında bir araya geldi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 15 gündem maddesi görüşüldü. Başkan Çelik, Şehzadeler Belediyesi tüm birimleri ile Halk Bankası ve eski ticaret odası binasında hizmet veremeye başladıklarını söyledi.

Şehzadeler Belediyesi 4. Meclis Toplantısı, Kültür Merkezi Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik yaptığı açılış konuşmasında son bir ay içerisinde yapılan çalışmaları değerlendirdi. Konuşmasına Manisalıların Ramazan ayını tebrik ederek başlayan Başkan Çelik, kısa bir süre önce vefat eden Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz’a Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Şehzadeler Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan programlarını anlatan Başkan Çelik, “Belediye olarak Ramazan Geceleri 2014 programlarını düzenledik. Ramazan’ın ruhuna uygun programlar yapıyoruz. Konserler, sema gösterileri, söyleşiler, çocuklarımız için eğlenceler, kuran ziyafetleri, şiir dinletileri, tiyatro gösterileri ile Ramazan ayını Cumhuriyet Meydanı’nda halkımızla bir arada idrak ediyoruz. Beklediğimizin üzerinde bir ilgiyle karşılaştık. Halkımızdan programlarımızla ilgili çok olumlu tepkiler alıyoruz. Şehzadeler Belediyesi olarak MÜSİAD’ın katkılarıyla hergün meydanda 400 kişiye iftar yemeği veriyoruz. Teravih namazları için Mevlevihane’de bir düzenleme yaptık. Yine belediyemiz olarak tespit ettiğimiz mahallelerimizdeki ihtiyaç sahiplerine reklam yapmadan, sivil araçla, sivil memurla, hayırseverlerimizin de desteği ile yardımlar yapacağız. Bunun dışında Manisa Valiliğimizle bir protokol imzaladık. Bu protokol çerçevesinde de “ İftar Vakti Kardeşlik Vakti “ projesi ile Manisa’mızın 19 noktasında hayırsever işadamlarımızın desteğiyle iftar yemekleri vereceğiz. Ayrıca 7 mahallemizde Şehzadeler Belediyesi olarak geniş katılımlı iftar yemekleri organize ediyoruz. Ramazan ayı boyunca halkımızla aynı sofrada iftar açacağız” şeklinde konuştu.

YENİ HİZMET BİNAMIZA TAŞINDIK
Göreve geldikleri günden bu yana Şehzadeler Kaymakamlığı binasında geçici olarak hizmet veren Şehzadeler Belediyesi, Halk Bankası ve eski ticaret odası binasına taşındı. Tüm birimlerin bu binada hizmet vereceğini söyleyen Başkan Çelik, “Şehzadeler Belediyesi olarak eski ticaret odası binası ve Halk Bankası’nın 4 katını kiralamıştık. Tadilat çalışmalarımız tamamlandı. Birimlerimiz binamıza taşınıyor. Son olarak başkanlık katı da bugün itibariyle kullanılabilir hale geldi. Belediye hizmetlerimizi artık bu binamızda vereceğiz” dedi.

ÇÖP TOPLAMA HİZMETİNE BAŞLADIK
Geçtiğimiz yıl yapılan protokol ile 1 Temmuz 2014 tarihine kadar mevcut belediye tarafından yürütülen çöp toplama hizmeti Şehzadeler Belediyesi’ne geçti. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün çalışmalara başladığına dikkat çeken Başkan Çelik, “Çöp toplama işi 1 Temmuz itibariyle Şehzadeler Belediyesi’ne geçti. Bir kaç gün sıkıntılar yaşanabilir ama sistemin çok kısa bir sürede oturacağını düşünüyorum. Bu konudaki talepleri anlık olarak temizlik işleri müdürlüğümüze bildirebilirsiniz” diye konuştu.

LOGO YARIŞMASINDA BAŞVURULAR TAMAMLANDI
Logo tasarım yarışmasında başvuruların tamamlandığını belirten Başkan Çelik, şöyle konuştu; “Şehzadeler Belediyesi olarak düzenlediğimiz logo yarışması başvuruları 1 Temmuz itibariyle tamamlandı. Yaklaşık 500 civarında eserle başvuruda bulunuldu. Jüri toplantısı 8 Temmuz tarihinde yapılacak. Belirlenen 10 eserimiz 10 – 14 Temmuz tarihleri arasında anket uygulaması ile halkımızın beğenisine sunulacak. 15 Temmuz’da da yeni logomuza kavuşmuş olacağız.”

KENT KONSEYİ 7 TEMMUZ’DA TOPLANIYOR
Kentin sorunlarını masaya yatırıp, çözümler üreten Kent Konseyi ‘nin ilk toplantısını 7 Temmuz tarihinde gerçekleştireceğini belirten Başkan Çelik, “Kent konseyimiz kuruluyor. 7 Temmuz 2014 tarihinde Belediye Meclis Salonu’nda ilk toplantımızı yapacağız. Toplantımıza sivil toplum kuruluşlarımızın büyük ilgi göstereceğini umuyorum. Şehzadeler Kent Konseyi’nin Manisa’mız ve Şehzadeler İlçemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

15 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ
Başkan Çelik’in açılış konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Temmuz ayı meclis toplantısında 15 gündem maddesi görüşüldü. Açılış ve yoklamanın ardından 2014 Haziran ayı meclis toplantı tutanakları görüşüldü. Yazı İşleri Müdürlüğü Kadastro Komisyonu’na bilirkişi seçimi maddesi görüşüldü. Zabıta Müdürlüğü’nün zabıta emir ve yasakları uygulama yönetmeliği ile görev ve çalışma yönetmeliği ile ilgili teklifi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün ilçe sınırı değişikliği ile ilgili teklifi oy birliği ile Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ile ilgili teklifler ise oy çokluğu ile kabul edildi. Bir sonraki meclis toplantısının 5 Ağustos 2014 Salı günü saat 20:00’de gerçekleştirilmesine karar verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir